Najbardziej tajemnicza postać na Ziemi. Podobno tylko NSA wie, kim jest twórca bitcoina, Satoshi Nakamoto

| Aktualizacja:

Satoshi Nakamoto to pseudonim twórcy lub twórców Bitcoina. Kim jest ten człowiek lub grupa ludzi, która stworzyła tę kryptowalutę? Tego do tej pory nie udało się rozwikłać - choć jeden z blogerów podejrzewa, że NSA ustalił tożsamość wynalazcy wirtualnego pieniądza. Nic więc dziwnego, że oprócz sensownych hipotez pojawiają się też najbardziej dzikie teorie spiskowe. Oto, co do tej pory wiadomo o tajemniczej postaci.

wróć do artykułu
  • ~indygo
    (2018-02-04 09:55)
    I po co caly ten art?? O niczym tak naprawde.
  • ~wyborca/ ten art to temat zastepczy, a bitcoiny to LIPA
    (2018-02-04 09:38)
    Dzien Dobry, i Witam Wszystkich. Siedzimy cala Rodzinka przy sniadanku, wlasnie przyszedl sasiad. I zdecydowalismy , ze to jest temat zastepczy, ten caly artykul, a autor nima kontaktu z rzeczywistoscio, bo dzieje sie wkolo tyle, a w dodatku te bitcoiny to LIPA.
  • ~2 X lipa
    (2018-02-04 12:06)
    lipa
  • ~yamamoto/os ber lin, Rz ym, To kyo/.
    (2018-02-04 13:08)
    maja nas czytelnikow za koltunow ?
  • ~sd
    (2018-02-04 12:40)
    test wprowadzenia globalnej waluty, tłum frajerów z wizją kosmicznych zysków uczestniczy w eksperymencie, wystarczy zobaczyć co dzieje się z kolejnymi mutacjami bitcoina, jak delikatne są wycinane
  • ~ja tak myślę
    (2018-02-04 15:39)
    przecież to kolejny wybieg bankier ów e ściągnąc kasę z rynku i zniknąć!
  • ~kol
    (2018-02-04 13:07)
    bitcoin to ukrywanie prawdziwych pieniędzy pochodzących z przestępstwa, malwersacji a dlaczego bo za bitcoinem nie stoi żadne państwo więc ta waluta nie na żadnych gwarancji nikt za nią nie odpowiada a w przypadku awari internetu zanik płatności nią ta waluta jest może dobra dla państ które mają bardzo słabe waluty gdzie zyski są przrważnie z przemytu a państwo nie daje żadnych gwarancji
  • ~Bicie Piany!!!
    (2018-02-04 17:50)
    Idźcie do sklepu i spróbujcie coś kupić za tego "bitcoina"! - Albo chociażby zatankować paliwo lub opłacić jakąś należność na poczcie! --------- I nie mówię tu o Polsce, która może się niektórym wydawać strasznie "zacofana! - Spróbujcie to zrobić w Nowym Jorku! - Idę o zakład, że skończycie w kajdankach na komisariacie!
  • ~proste
    (2018-02-05 02:54)
    twórcą bitcoina jest Jarosław Kaczyński, geniusz
  • ~obserwer_1
    (2018-02-04 13:51)
    prawdziwy twórca bitcoina to marcin p. złoto z amber gold było mu potrzebne żeby wejść na hard level i walić w rogi miliony na całym świecie
  • ~Anonymous666
    (2018-02-05 08:51)
    Wujek sam zrobił krypto i szuka intensywnie twórcy.Hahaha.Kto jest kumaty ten wie kto jest największym dilerem na świecie i jaką walutę przyjmuje w dark necie za narkotyki.Bitcoiny!!!
  • ~thrawn
    (2018-03-05 16:40)
    Artykuł b_zte_t. O niczym
  • ~CyklonB
    (2018-02-05 10:13)
    Sytuacja jest znamienna, gdy 11 lat temu zarejestrowałem w urzędzie patentowym nazwę Bitcoin i uruchomiłem działalność związana z obrotem Bitcoinem to od razu od razu mnie kilka instytucji namierzyło, biznesik zlikwidowali a właściwie rozpracowali i sprzedali sydom a mnie w ciągu następnych 5 lat 6 razy wzywali do prokuratury okręgowej w Łodzi i badali czy nie jestem emitentem na przykład kryptowalut czy obligacji nie mówiąc o innych próbach zastraszenia i eliminacji z biznesu. Rozpracowany biznes Bitcoin i oprogramowanie do kopania a także księgowość rozproszona poszły do sydów w tym do Isrela. Jak to jest że Polakowi nie wolno a sydom wolno kręcić ten Bitconowy biznes a KNF, Banki i rząd dopiero teraz się zastanawia co z tym zrobić po 10 latach ! To nazwisko japońskie to zasłona dymna dla obecnego sydowskiego przekrętu a nawet gdyby ktoś taki istniał to opisuje on w 2008 roku coś (Bitcoina) co już istnieje !!! właściwie istniało w latach 2006-2007 w Polsce i Europie środkowej ! Natomiast w USA to szczyt obłudy -gdy przelewy szły to było dobrze albo wręcz bardzo dobrze bo to sydowskie giełdy obracały BTC - oni nie dbają o klientów obracających Bitcoinami, im się rozliczenia kartowe zawiesiły (drastycznie spadła wypłacalność) bo giełdy nie mają pokrycia w gotówce za sprzedane przez inwestorów Bitcoiny ponieważ wewnętrznie najczęściej rozliczały się z klientami za pomocą tokienów lub zapisywały na kontach obecnie niewypłacalne wirtualne dolary (do niedawna niektórym sprzedającym BTC udawało się wirtualne dolary przelać na zwykłe choćby po miesiącu) ale teraz to bajka.
  • ~Dz
    (2018-02-05 08:24)
    Służby nie zdradzę swoich służb....tyle w temacie
  • ~Heh
    (2018-02-05 08:26)
    Muska geniuszem komputerów ? HAHAHAHAHAHAHAHAHA.... przecież on nic nie stworzył. Dla niego tworzyli.
  • ~ten co wie
    (2018-02-08 11:49)
    ja wiem
  • ~On się naprawdę nazywa