Darmowe narzędzie dla użytkowników systemu operacyjnego Windows, Microsoft Security Essentials nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami czy płatnościami. Nie wymaga wykupienia praw do dalszego używania, z czym mamy do czynienia z próbnymi wersjami oprogramowania.

Reklama

Prosta jednorazowa instalacja oraz domyślnie ustawione automatyczne aktualizacje biblioteki znanych zagrożeń powodują, że możemy chronić nasze komputery w sposób łatwy i wymagający od nas jedynie minimum uwagi. Microsoft Security Essentials zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Jest doskonałym narzędziem w walce ze znanymi złośliwymi programami oraz działa przeciwko centrom ich dystrybucji.

Microsoft Security Essentials jest zbudowany na bazie certyfikowanego mechanizmu ochrony i korzysta z kilku zaawansowanych technologicznie narzędzi, które są także wykorzystywane w innych aplikacjach zabezpieczających, jak na przykład Microsoft Forefront, Malicious Software Removal Tool, Windows Defender oraz Windows Live OneCare. Mechanizmy te otrzymały szereg wyróżnień, na przykład nagrodę VB100 przyznaną przez Virus Biulletin, Certyfikat Checkmark nadawany przez West Coast Lab oraz certyfikat Laboratorium Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Komputerów, które od ponad 20 lat przeprowadza niezależne badania oprogramowania służącego do ochrony komputerów przed zagrożeniami zewnętrznymi . Microsoft Security Essentials zwyciężył także w ostatnich testach PC Advisor w kategorii darmowego oprogramowania dostępnego na rynku .

>>>Ściągnij pakiet antywirusowy

Microsoft Security Essentials wykorzystuje zaawansowany mechanizm skanowania oraz usuwania plików oparty na bazie danych rozpoznanych zachowań typowych dla złośliwego oprogramowania. Dane do tej bazy są automatycznie pobierane z ponad 450 milionów komputerów z całego świata i analizowane przez Microsoft Security Response Center, gdzie każdego dnia są tworzone opisy nowoodkrytych zdarzeń. Dzięki tak bogatej bazie źródłowej, Microsoft Security Essentials skutecznie walczy z rootkitami i innymi agresywnymi programami. Do tego celu wykorzystuje technologie własne, jak i firm trzecich, specjalnie zakupionych do zapewnienia maksimum bezpieczeństwa użytkownikom komputerów osobistych. Microsoft Security Essentials umożliwia także przeskanowanie lub wyczyszczenie systemu nawet wtedy, gdy ten jest całkowicie nieaktywny.

Uzupełnieniem programu jest dedykowany serwis Dynamic Signature Service, który reprezentuje nowe podejście do ochrony komputerów. Dzięki niemu użytkownicy PCetów są na bieżąco chronieni przed zagrożeniami i nie muszą czekać do kolejnej aktualizacji bazy wirusów. Jest to najlepiej zaktualizowany rodzaj ochrony komputerów na świecie. Microsoft Security Essentials wykorzystuje dane Dynamic Signature Service w celu wyszukiwania podejrzanych zachowań danego programu zanim ten zostanie uruchomiony. Program ostrzega użytkowników za każdym razem, gdy wykryje oprogramowanie lub wirusy chcące zainstalować się lub uruchomić na ich komputerach i jeżeli zachowanie spełnia charakterystykę typową dla złośliwego oprogramowania, przerywa ten proces.