Opublikowanie ostatnich wyników bezpieczeństwa pracowni NSS Labs, z którego wynikało, że najbezpieczniejszą obecnie przeglądarką na świecie jest Internet Explorer 8.0 skutecznie przekonało Polaków. Po publikacji raportu tylko produkt Microsoftu zanotował zwiększenie udziału w polskim rynku. Konsekwetne od dwóch tygodni udział IE 8.0 rośnie notując dziś wzrost poziomie 2,65 procent.

Reklama

"Cieszymy się, że Polacy tak entuzjastycznie przyjęli wyniki raportu NSS LAB. Trzeba zdać sobie sprawę z tego co jest najistotniejsze w surfowaniu po internecie. Przy różnicach czasu ładowania poszczególnych strony dochodzących do części sekundy już nie szybkość – bo takie różnice maja znaczenie w Formule 1 - a bezpieczeństwo jest najistotniejszym czynnikiem opisującym jakość przeglądarki i komfort sufrowania” - wyjaśnia Patryk Góralowski, z polskiego biura Microsoft.

Z opublikowanego na poczatku kwietnia raportu NSS LAB wynika, że aż o 56 procent ogólnej ochrony przeglądarka Internet Explorer 8 wyprzedza konkurencyjne produkty Safari 4 i Firefox 3.5. Testy dotyczyły ochrony przed złośliwym oprogramowaniem wykorzystującym inżynierię. Wskaźnik ogólnej ochrony ósmej wersji Internet Explorera wyniósł 85 procent, podczas gdy Safari 4 i Firefox 3.5 zapewniają ochronę na poziomie 29 procent.