Komputer jak zeszytTematem tegorocznej, czwartej już edycji konkursu współorganziowanego przez Industrial Design Society of America, International Council of Societies of Industrial Design i firmę Microsoft była pasja. Zadaniem młodych designerów było zaprojektowanie urządzenia, które pomagałoby w rozwijaniu i realizowaniu różnorodnych zainteresowań. "Chcieliśmy, by swoim designem komputery ułatwiały ludziom robienie tego, co kochają" - mówi Dave Fester, przedstawiciel Microsoftu zajmujący się akcją.

Reklama

Projekty uczestników zawodów musiały imponować nie tylko futurystycznym wyglądem, ale także pomysłem na wykorzystanie najnowszych technologii. Dla autora najlepszego, najbardziej innowacyjnego pomysłu czekała nagroda w wysokości 10 tys. dolarów. W tym roku powędrowała ona do rąk Avery’ego Hollemana, studenta wzornictwa przemysłowego ze California State University w Long Beach. Holleman zaprezentował jurorom projekt Napkin PC (ang. pecet - serwetka) - interaktywnego komputera tabletu, z którego mogłoby korzystać kilka osób naraz.

Prócz drugiego i trzeciego miejsca na podium uczestniczy walczyli rownież o nagrodę Prezesa Microsoftu (czyli Billa Gatesa) oraz nagrodę publiczności, wynoszące odpowiednio 10 i 2,5 tysiąca dolarów.