Reklama

Latitude to dodatek do cieszących się wielką popularnością googlowskich Map. Chociaż funkcja nie pozwala na super precyzyjne identyfikowanie położenia znajomych, umożliwia sprawdzenie, w jakiej znajdują się okolicy. W ten sposób można łatwo skrzyknąć przyjaciół i pójść z nimi na spontaniczną kawę. Latitude ma także ułatwiać odnajdywanie się w zatłoczonych miejscach, np. na imprezach muzycznych czy meczach, na które przychodzą dziesiątki tysięcy osób.

Tu zobaczysz film Google, jak działa Latitude.

p

Klikając na widoczną na mapie ikonkę oznaczającą znajomego (oczywiście tego, który także uruchomił funkcję Latitiude), można do niego zadzwonić lub wysłać maila. Użytkownik Latitude ma możliwość wyboru osób, które będą otrzymywać informacje o jego położeniu, a także schowania się - czyli wyłączenia usługi w dowonej chwili.

- Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są informacje dotyczące lokalizacji. Dlatego wyposażyliśmy aplikację w system funkcji chroniących prywatność – czytamy na oficjalnym blogu Google’a.

To kilka uwag Google'a o ochronie prywatności w Latitude.

Serwis o nazwie Google Latitude (ang. „Współrzędne Google‘a“) został udostępniony internautom z 27 krajów, w tym Polski. Działa m.in. na większości modeli BlackBerry, urządzeniach z systemem Windows Mobile 5.0 i kolejnych oraz z systemem Symbian S60 (smartphone‘y Nokia). Wkrótce zostaną udostępnione wersje kompatybilne z iPhonem, telefonem G1 z systemem Android oraz telefonami SonyEricssona. Funkcję można aktywować poprzez konto Google (w ten sposób do korzystania z Latitude zaprosimy też inne osoby).

Aby rozpocząć korzystanie z nowej funkcji należy odwiedzić tę stronę w przeglądarce telefonu komórkowego i pobrać Mapy Google dla urządzeń przenośnych z funkcją Latitude.