Mogłoby się wydawać, że Google Earth to po prostu trochę bardziej interaktywna mapa, a więc nic specjalnego. Jednak chyba każdy, kto miał z wynalazkiem Google’a do czynienia przyzna, że trudno jest się oderwać od buszowania po wirtualnej Ziemi widzianej z lotu ptaka.

Reklama

Stąd pobierzesz Google Earth.

Jak się okazuje, takie podróże palcem po ekranie mogą prowadzić do zaskakujących odkryć. Tak stało się z wyspą Glesnjak u wybrzeża Chorwacji, która nagle, w ubiegłym roku stała się celem wycieczek zakochanych niemal z całego świata. Dlaczego? Bo - jak się okazało w Google Earth - ma ona kształt niemal idealnego z serca.

Co ciekawe, nawet sam właściciel adriatyckiej wysepki Vlado Juresko nie był świadomy, jak bardzo przypomina ona symbol miłości. - Zawsze nam się wydawało, że kształtem wyspa przypomina serce, ale dopiero zdjęcie w Google Earth potwierdziło nasze przypuszczenia - mówi Juresko. - Teraz wszyscy mogą zobaczyć wyspę i mam wrażenie, że cały świat chce ją odwiedzić. A jak przyznaje sam właściciel, Glesnjak to idealne miejsce na romantyczne eskapady, bo nie ma żadnych stałych mieszkańców. Tak więc zakochani mogą być zupełnie sami.

Warto dodać, że wyjątkowa wyspa po raz pierwszy została zilustrowana na mapie w 1807 r.

Chorwacka wyspa to nie jedyne serce, jakie można znaleźć w Google Earth. Internauci-szperacze doszukali się także basenów, jezior oraz… żywopłotów nawiązujących kształtem do symbolu miłości.