Ostatnia napisana przez małego Lima aplikacja nazywa się „Doodle Kids", a więc „Bazgroły dla dzieci". Jak wskazuje nazwa, umożliwia ona rysowanie na ekranie apple'owskiego telefonu przy pomocy palców. By usunąć obrazek i oczyścić wyświetlacz, wystarczy potrząsnąć gadżetem. W ciągu dwóch tygodni od umieszczenia aplikacji w sklepie AppStore, pobrało ją podobno ponad 4 tysiące osób!

Reklama

- Napisałem ten program dla moich młodszych sióstr, które bardzo lubią rysować – wyjaśnia Lim. Choć jego siostrzyczki mają trzy i pięć lat, już lubią się bawić iPhonem.

Lim, który płynnie posługuje się sześcioma językami programowania, zaczął używać komputera w wieku dwóch lat. Jak do tej pory ukończył 20 software'owych projektów.

Jego ojciec, Lim Thye Chean, kierownik ds. technologii w jednej z lokalnych firm informatycznych także pisze programy na komórkę Apple'a. - Co wieczór sprawdzamy w przysyłanych mailami statystykach, czyje programy zostały więcej razy pobrane z sieci - śmieje się ojciec młodego informatyka.

Obecnie Lim junior jest pochłonięty pisaniem kolejnej aplikacji. Tym razem będzie to gra science-fiction, opowiadająca o wojnach obcych cywilizacji.