Do samochodów z napędem hybrydowym zaczynamy się przyzwyczajać (mają je w ofercie praktycznie wszyscy liczący się motoryzacyjni giganci). Ale co powiecie na hybrydowy skuterek miejski? W pierwszym kwartale przyszłego roku taki właśnie pojazd zacznie sprzdawać firma Piaggio.

Reklama

Piaggio MP3 Hybrid będzie pierwszym ładowanym „przez wtyczkę“ skuterem, który trafi na amerykański rynek. Napęd, jaki w nim zastosowano, jest podobny do systemu znanego z Toyoty Prius czy innych hybrydowych aut. Oznacza to, że prócz silnika benzynowego (ma spalać zaledwie 1,7 litra paliwa na 100 km!), Piaggio będzie korzystał z energii elektrycznej, wygenerowanej przez układ hybrydowy podczas wcześniejszej jazdy.

To nie koniec – by naładować akumulatorki skutera i skorzystać z elektrycznego napędu, właściciel będzie mógł też po prostu podłączyć pojazd do zwykłego gniazda elektrycznego. Pełne naładowanie baterii zajmuje 3 godziny.

Jakby tego było mało, za innowacyjny pojazd nie trzeba będzie płacić astronomicznej sumy – w USA ma kosztować 8 – 9 tys. dolarów.