Telewizja internetowa ipla we współpracy z polskim oddziałem firmy Panasonic udostępniła wersje aplikacji ipla, z której można korzystać za pomocą telewizorów Panasonic VIERA wyposażonych w platformę VIERA Cast. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom plazm oraz LCD marki Panasonic VIERA, po podłączeniu się do sieci internetowej na oglądanie kultowych seriali, popularnych programów rozrywkowych, najciekawszych wydarzeń sportowych tego sezonu jak również popularne programy hobbystyczne, niezależnie od ramówki telewizyjnej. Oferta jest bezpłatna, a aplikacja ipla będzie dostępna w telewizorach Panasonic VIERA od 1 września 2010.

Reklama

Ipla jest pierwszym polskim dostawcą treści wideo do aplikacji VIERA Cast. Tym samym z największej bazy materiałów VOD w Polsce zawierającej treści telewizyjne korzystać mogą nie tylko użytkownicy komputerów, telefonów komórkowych, ale także telewizorów. Ogromną zaletą ipla jest obszerna baza VOD, w której każdy użytkownik znajdzie najbardziej interesujące dla siebie materiały. Na widzów czeka ponad 10 tysięcy plików wideo stanowiących ok. 5 tysięcy godzin programów. Oferta jest systematycznie powiększana i aktualizowana o kolejne materiały. Treści prezentowane przez ipla to w większości materiały wyprodukowane na zlecenie Telewizji Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe i TV4.

Co ciekawego będzie można zobaczyć w telewizji ipla na telewizorach Panasonic z platformą VIERA Cast:

Seriale: największe hity produkowane przez Telewizję Polsat oraz TV4, m.in. „Hotel 52”, „Fala zbrodni”, „Ekipa”, „Włatca móch”, „Samo życie”, „Świat według Kiepskich”, „Graczykowie”, „I kto tu rządzi” i wiele innych.
Sport: najlepsze produkcje Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, w tym mecze Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europejskiej UEFA, występy reprezentacji Polski w siatkówce oraz piłce ręcznej, Polską Ligę Siatkówki itp.
Rozrywka: popularne programy hobbystyczne emitowane w stacjach należących do grupy Polsat, np. „Dekoratornia”, „Ewa gotuje”, „Chcę być piękna” i inne.Obsługa aplikacji ipla na platformie VIERA Cast w telewizorach Panasonic jest niezwykle intuicyjna. Wystarczy nacisnąć przycisk VIERA Cast na pilocie, a następnie nawigować pilotem po platformie w celu wybrania interesującej nas treści. Nie ma potrzeby podłączania żadnych dodatkowych urządzeń.

Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN. W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.

Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy VIERA Cast w telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport. Od niedawna mogą również korzystać z wideorozmów na komunikatorze internetowym Skype oraz serwisu społecznościowego Twitter.

Jest tylko jeden problem. Najtańszy model telewizora, który obsłuży nową funkcję kosztuje aż 4,5 tysiąca złotych.