Po raz pierwszy w Europie Sony pokazało prototyp nowego aparatu z segmentu urządzeń zaawansowanych, oparty na technologii półprzezroczystego lustra. Nowy model α jest przeznaczony dla pasjonatów fotografii i zaawansowanych fotoamatorów. Rozwija duże możliwości twórcze pierwszych aparatów Sony z półprzezroczystym lustrem – α55 i α33, również prezentowanych na wystawie. W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, ta innowacyjna, zwarta konstrukcja umożliwia bardzo szybkie fotografowanie i zapewnia ciągłość działania systemu AF zarówno w trybie zdjęć seryjnych, jak i podczas kręcenia filmu HD.

Reklama

Zwiedzający mogą także obejrzeć opracowywane obecnie: lampę błyskową i grip do systemu z mocowaniem A, jak również standardowy obiektyw zmiennoogniskowy i teleobiektyw.

Oglądanie panoram 3D przy użyciu konsoli PlayStation®3 i telewizora 3D BRAVIA™ lub innego telewizora 3D już wkrótce nie będzie niczym niezwykłym. PlayMemories to nowa aplikacja na konsolę PS3™, służąca do porządkowania i wyświetlania fotografii panoramicznych 3D wykonanych coraz liczniejszą grupą aparatów Sony zgodnych z technologią 3D.

Aplikację PlayMemories można pobrać za darmo z serwisu PlayStation®Store. Zapewnia ona posiadaczom konsoli PS3™ zupełnie nowe wrażenia przy wyświetlaniu kolekcji zdjęć 2D i 3D. Do wybierania obrazu oraz jego powiększania i zmniejszania można użyć kontrolera DUALSHOCK®3 lub bezprzewodowego kontrolera SIXAXIS™: to łatwe i intuicyjne.

Inne

Na rynku jest coraz więcej aparatów cyfrowych Sony z technologią 3D. Dostępny w nich tryb panoramy 3D umożliwia rejestrację trójwymiarowego obrazu o bardzo szerokim kącie: wystarczy nacisnąć spust migawki i przemieszczać aparat w lewo i w prawo. W chwili obecnej tryb panoramy 3D dostępny jest w modelach NEX-5/NEX-3, Cyber-shot™ WX5 i Cyber-shot™ TX9, jak również w nowych aparatach z półprzezroczystym lustrem α55 i α33.