Tak dobrym wynikiem nie może się pochwalić żaden z wielkich konkurentów: Apple (iOS), BlackBerry (BlackBerryOS) ani Nokia (Symbian i WM7).

Reklama

W grudniu ubiegłego roku Google informował, że dziennie aktywowanych jest 300 tys. urządzeń z Androidem, w maju liczba ta wzrosła już do ponad 400 tys. "Z tygodnia na tydzień przyrost sięga nawet 4,4 proc. Jesteśmy zaskoczeni tak dobrym wynikiem" - napisał na Twitterze Andy Rubin, jeden z twórców tego systemu operacyjnego.

Firma comScore poinformowała niedawno, że Android stał się już w Stanach Zjednoczonych najpopularniejszym system operacyjnym dla smartfonów, tabletów i innego rodzaju urządzeń przenośnych. Z ostatnich kwartalnych badań (marzec) wynika, że Google ma pod kontrolą 34,7 proc. rynku, a dotychczasowy lider - kanadyjskie Research In Motion (RIM) i jego BlackBerry - zaledwie 27,1 proc.

Na trzecim miejscu uplasował się iOS z 25,5 proc. rynku. Apple odmawia jednak podania liczby dziennie aktywowanych urządzeń. Firma Steve’a Jobsa poinformowała jedynie, że w ciągu ostatniego kwartału sprzedała 18,65 mln iPhone’ów oraz 4,69 mln iPadów.