Wystarczy system operacyjny Android 1.6 i już możemy cieszyć się najnowszą nawigacją samochodową. Poprowadzi nas ona tak, jak drogie, komercyjne produkty prosto do celu. Nie trzeba kupować żadnych map, czy ręcznie aktualizować oprogramowania. Do tego, dostajemy też możliwość podglądu mapy z satelity, a także, gdy tylko w Polsce zacznie działać usługa Street View, będzie mogli nawigować z perspektywy przechodnia.

Reklama

Do tego dostajemy rzecz najważniejszą w każdej nawigacji - informacje o natężeniu ruchu. Kolorowymi kreskami, od zielonego do czerwonego, na mapach widzimy, które drogi lepiej omijać. Wystarczy też jedno kliknięcie, by system od razu wyznaczył nam objazd.

Jak działa wyszukiwanie? Tak jak na starych mapach Google'a bez nawigacji. Nie trzeba podawać dokładnego adresu, wystarczy znać nazwę miejsca, do którego jedziemy. Koniec też mozolnego wpisywania tekstu. Program obsługuje głosowe wybieranie adresu. To znacznie zwiększy bezpieczeństwo kierowców.

Jak pobrać aplikację? Jeśli mamy już ją zainstalowaną, to najnowszy upgrade sam się ściągnie. Jeśli zaś nie korzystamy z tego programu, to trzeba zalogować się do Android Market, wybrać Google Maps i ściągnąć program całkowicie za darmo. Płatny jest jedynie transfer danych pakietowych.