Dzięki wyrafinowanemu, minimalistycznemu wzornictwu i wysokiej jakości wykończenia, zestawy CMT-V50iP i CMT-V10iP stylowo prezentują się w każdym pomieszczeniu. Małe wymiary oznaczają także przenośność — zatem gdy goście zechcą przenieść się do kuchni, będą mogli zabrać ze sobą i muzykę. Jakość brzmienia nie pozostawia nic do życzenia. Dzięki nowatorskim głośnikom z cieczą magnetoreologiczną zestaw CMT-V50iP reprodukuje kryształowo czysty dźwięk. Głośniki tego typu nie wymagają użycia amortyzatorów, co przekłada się na mniejsze zniekształcenia i większą czystość dźwięku, zwłaszcza w paśmie tonów średnich i wysokich. Ulubione nagrania będą więc brzmiały jeszcze lepiej.

Eliminacja amortyzatorów ma jeszcze jedną zaletę: pozwala na zmniejszenie grubości głośników, dzięki czemu cały zestaw jest mniejszy i bardziej efektowny. Z myślą o tradycjonalistach oba zestawy wyposażono w odtwarzacz CD. Łącze USB pozwala dodatkowo na odtwarzanie muzyki z pamięci przenośnych bądź na podłączenie odtwarzacza MP3 lub telefonu komórkowego z gniazdem USB.

Zestawy te nie tylko wyróżniają się głębią i czystością dźwięku; one same w sobie są eleganckimi i pięknymi urządzeniami. Wśród oferty konkurentów niełatwo znaleźć zestaw podobny do CMTV-50iP, który współpracuje z iPadem, co świadczy o innowacyjności i zaawansowanej technologii produktów Sony. Krótko mówiąc, znakomicie łączą one formę z funkcją, styl z możliwościami.