Urządzenia firmy Samsung zyskują nowe możliwości, dzięki połączeniu ich parametrów technicznych z funkcjonalnościami systemu Windows 8. Dowolność wyboru klasycznego interfejsu typu desktop lub nowoczesnego, kafelkowego „modern design”, pozwala w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows 8, zarówno na urządzeniach z dotykowym ekranem, jak też komputerach nie obsługujących funkcji dotykowych, takich jak laptopy Serii 5 (550P) czy notebooki Serii 3.

Reklama

Rozwiązania Samsung dla komputerów z Windows 8
Wartość urządzeń Samsung z systemem Windows 8 podnoszą własne, unikalne usługi i treści. W laptopach Serii 5 oraz notebookach Serii 3 dostępne są aplikacje globalne Samsung – m.in. S Player, zapewniający płynne odtwarzanie plików multimedialnych w dowolnym formacie. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja „connectivity”, dzięki której przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z kompatybilnymi urządzeniami firmy Samsung, jak np. smartfon, tablet, aparat fotograficzny czy Samsung Smart TV. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, rozmawianie przez komunikator czy telefon. Usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacyjnych.

Laptopy z Serii 5

Notebooki Samsung z Serii 5 gwarantują znakomitą wydajność i szybkość pracy dzięki zastosowaniu dwurdzeniowych procesorów Intel® Core™ i5 oraz czterordzeniowych Intel® Core™ i7. Korzystanie z wymagających aplikacji, nawet wielu jednocześnie, jest bezproblemowe za sprawą szybkiej pamięci operacyjnej DDR3/1600Hz o pojemności od 4 do 8GB. Płynność odtwarzania filmów HD i najnowszych gier zapewniają dedykowane układy graficzne firmy nVidia z pamięcią 2 GB. Użytkownicy notebooków serii 5 z łatwością pomieszczą swoje kolekcje filmów, zdjęć i muzyki na dyskach twardych o pojemności 1TB.

O komforcie korzystania z notebooków serii 5 decyduje także szybkość uruchamiania i działania systemu operacyjnego oraz aplikacji. Zastosowanie wydajnych komponentów sprawia, że komputer ładuje system w mniej niż w 20 sekund a wychodzenie ze stanu wstrzymania zajmuje mu zaledwie 2 sekundy.

Notebooki z Serii 3

Notebooki z Serii 3 zaprojektowano z myślą o zapewnieniu wydajności i szybkości działania oraz komfortowej obsługi w korzystnej relacji do ceny. Laptopy Serii 3 cechują nie tylko dobre parametry techniczne ale także stylowy, nowoczesny design. Jest on podkreślony między innymi barwnym wykończeniem elementów obudowy, dostępnym w dwóch wariantach kolorystycznych – tytanowo-srebrnym oraz niebieskim.

Wyrazisty i klarowny obraz w każdym otoczeniu zapewnia matryca z podświetleniem LED o przekątnej 15,6 cala, a zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej sprawia, że ekran nie męczy wzroku nawet podczas długotrwałego korzystania z komputera. Aby zapewnić jeszcze większą mobilność, notebooki z nowej Serii 3 wyposażono w ogniwa pozwalające nawet na 6 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym.

Notebooki Samsung Serii 3 obejmuje modele wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ i7 trzeciej generacji i 8 GB pamięci operacyjnej DDR3/1600MHz, co gwarantuje większy komfort pracy z wieloma aplikacjami jednocześnie, pozwala szybciej uruchamiać programy i przeglądać strony internetowe.