Wynalazki, nowoczesne projekty, zastosowanie nowych technologii i konferencje łączące biznes z nauką będą tematami czwartej edycji targów NNO-TECH EXPO. Od 27 do 28 października w Targach Kielce naukowcy i przedsiębiorcy będą mieli szansę wymienić się doświadczeniem i dokonaniami.

Reklama
Inne

Na początek targi innowacji i nowych technologii

Na zwiedzających czekają strefy know-how (dzielenia się dobrymi i sprawdzonymi praktykami), startupów (najaktywniej rozwijających się mikroprzedsiębiorstw), strefa inspiracji, kreatywności, “sprzedaj swój pomysł” czy Internet rzeczy. Strefa kreatywna, w całości dedykowana jest osobom lub zespołom, które chcą zaprezentować swoje innowacyjne pomysły, produkty lub usługi. Na blisko tysiącu metrów kwadratowych zaprezentuje się ponad 60 firm.

Ruszyły zapisy na Świętokrzyskie Dni Informatyki

Inne

Świętokrzyskie Dni Informatyki to wydarzenie zainicjowane przez Biuro Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Po raz pierwszy skierowane do tak szerokiego grona informatyków i pasjonatów tematów związanych z branżą nowych technologii. Cykl paneli i konferencji stworzy możliwość wymiany doświadczeń oraz pozyskania wiedzy i umiejętności z zakresu e-usług, które zostały przygotowane na poziomie samorządu województwa. Organizatorzy przygotowali sześć sesji tematycznych: bezpieczeństwo w sieci, e-Usług dla administracji, systemy Informacji Przestrzennej, e-Edukacja, e-Zdrowie.

Świętokrzyskie Dni Informatyki to duża dawka praktycznej wiedzy oraz możliwość udziału w warsztatach kształtujących praktyczne umiejętności. Prelegentami będą przedstawiciele instytucji centralnych, koordynujących projekty informatyczne oraz eksperci z branży IT między innymi Fujitsu, Infover, Microsoft, Comarch, Assecco, czy Oracle. Pełny program wydarzenia i link do rejestracji dostępny online na stronie Świętokrzyskich Dni Informatyki.

Dobre praktyki efektywnej energetyki

Konferencja „Efektywność energetyczna oraz alternatywne źródła energii w zarządzaniu infrastrukturą publiczną” odbędzie się 28 października w godz. 10.00 – 13.00 na Targach Kielce. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli samorządów i jednostek publicznych, planujących inwestycje w infrastrukturę publiczną pod kątem osiągania efektywności energetycznej. Spotkanie stanowi poradnik skąd pozyskać środki na planowane działania oraz prezentuje praktyczne rozwiązania, związane z zarządzaniem infrastrukturą publiczną.

Reklama