motorola razr 40 kosztuje 3999 zł. Dla przypomnienia – za razr 40 ultra musimy zapłacić 5499 zł. Smartfon ma jedną wersję pamięciową 8/256 GB i można go kupić w kolorze fioletowym (Summer Lilac), kremowym (Vanilla Cream) oraz zielonym (Sage Green).

W porównaniu do droższego modelu smartfon nie ma wielkiego zewnętrznego ekranu. Zamiast niego mamy małe „okienko” wykonane w technologii OLED o przekątnej 1.5 cala, na którym pojawiają się podstawowe informacje i powiadomienia. Do dyspozycji dostajemy konfigurowalne, przesuwane panele, na których sprawdzimy pogodę, kalendarz i powiadomienia. Z tego poziomu można również sterować odtwarzaczem multimediów.

Reklama
motorola razr 40 / Materiały prasowe

Po rozłożeniu smartfona możemy skorzystać z ekranu pOLED o rozdzielczości FHD+ i przekątnej 6.9 cala, odświeżanego do 144 Hz. Firma chwali się, że zastosowany zawias odpowiedzialny za zginanie jest tą samą konstrukcją którą znajdziemy w droższym wariancie.

Nieźle wyglądają również obiektywy. Główny aparat ma matrycę 64 MP z optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Laserowy autofocus wykorzystuje sensor ToF, dzięki czemu smartfon nawet przy słabym oświetleniu jest w stanie szybko złapać ostrość na wybranym obiekcie. Jest też szeroki kąt o rozdzielczości 13 MP z możliwością robienia zdjęć makro.

motorola razr 40 / Materiały prasowe

Z przodu mamy 32 MP matrycę, ale przy tej konstrukcji ujęcia selfie można równie łatwo zrobić głównym obiektywem. Wideo można nagrać jednocześnie przednim i tylnym aparatem w trybie Dual Capture.

Zastosowany procesor to Snapdragon 7 Gen 1 (4 nm). Oferuje on łączność 5G, wsparcie dla Wi-Fi 6e i Bluetooth 5.3. Pamięć wewnętrzna jest w starszym standardzie UFS 2.2.

Producent nie zapomniał o głośnikach stereo. Nieźle wygląda też bateria, która ma 4200 mAh. Smartfon naładujemy albo 30W ładowarką, albo bezprzewodowo (5W). System to Android 13 z gestami moto i zabezpieczeniami ThinkShield for mobile oraz Motor Secure i Moto KeySafe.

motorola razr 40 / Materiały prasowe