Takie informacje, oczywiście nieoficjalne, pojawiały się w koreańskich mediach. Mogłoby się więc wydawać że ich autorzy, będąc blisko źródła, są dobrze poinformowani. Okazało się jednak, że nie.

Rzecznik Samsung Electronics stanowczo oświadczył: „Nie planujemy produkcji składanych smartfonów ze średniej półki, a ostatnie plotki są bezpodstawne”. Średnia półka to w przypadku tego typu smartfonów przedział między 400 a 500 dol.

Reklama

Wygląda więc na to, że jeśli ktoś nie chce wydawać dużych kwot na Galaxy Z Flipa – będzie musiał sięgnąć po starsze urządzenie.

Samsung Galaxy Z Flip5 / dziennik.pl

Media spekulowały, że Samsung zdecyduje się na wypuszczenie składanej linii FE czyli Fan Edition, podobnie jak ma to miejsce w tradycyjnych flagowcach. Modele FE cieszą się sporą popularnością, bo ich cena jest niższa, a oszczędności by ją utrzymać – robione są dość sensownie. Nie dostaniemy więc szklanego tylko plastikowe wykończenie tyłu, za to procesory czy optyka wciąż będą na bardzo dobrym poziomie.

Niestety, w tym roku smartfonowa linia FE ominęła Polskę i Europę, na pocieszenie w naszym kraju pojawiły się słuchawki Galaxy Buds FE.

motorola moto razr 40 ultra / dziennik.pl

Inaczej niż Samsung postąpiła Motorola, która zdecydowała się na wypuszczenie składanego razr 40 (jego test znajdziecie tu), tańszego od razr 40 Ultra. Zastosowano w nim starszy procesor i zrezygnowano z dużego zewnętrznego ekranu, dzięki czemu producent mógł zaoferować nowe urządzenie w cenie poniżej 4 tys. zł.

źródło