Strategia realme w Polsce na przestrzeni ostatnich lat dość mocno się zmieniła. Producent nie wprowadza już do nas flagowych urządzeń, skupia się na półce średniej i budżetowej. W tym roku dostaliśmy trzy modele z serii 11 – podstawowy, Pro i Pro+. Porównanie dwóch ostatnich przeczytacie w tym wpisie.

Reklama
realme 11 Pro+ / dziennik.pl

Model GT 5 Pro pozycjonowany jest na najwyższej półce, więc nie trafi raczej na nasz rynek. Inaczej powinno być jednak z serią 12, czyli następcą popularnych u nas 11-tek. W nich producent chwalił się 200 MP obiektywem głównym, w Pro+ towarzyszył mu szeroki kąt.

W 12 Pro+ ma być jeszcze lepiej, bo wg. najnowszych doniesień urządzenie otrzyma 3x optyczny zoom – podobnie jak jest to w GT 5 Pro. Producent uprzedził jednak, że nie będzie to ten sam sensor, zamiast 50MP matrycy Sony IMX890 zastosuje układ OV64B OmniVision.

realme 11 Pro / dziennik.pl

To dość zrozumiałe posunięcie, trudno żeby w tańszych telefonach stosować układy z flagowych jednostek. Jednak i tak zastosowanie takiego rozwiązania będzie dużym rozwojem smnartfonów ze średniej półki. Jak do tej pory peryskopowy zoom był zarezerwowany jedynie dla flagowców.

źródło