Problemem jest najnowsza aktualizacja, jaka pojawia się na smartfonach z systemem MIUI Global, czyli wszystkich dostępnych w otwartej dystrybucji i u operatorów. Po jej zainstalowaniu telefony przestają działać. Nie dotyczy to jednego konkretnego modelu, ale urządzeń ze wszystkich linii producenta, czyli Redmi, POCO oraz flagowych Xiaomi.

Reklama

Ktoś się pomylił

Jak pisze portal miuipolska.pl, Xiaomi najprawdopodobniej pomyliło się i opublikowało aktualizację w wersji pod jej najnowszy system HyperOS dla użytkowników MIUI. Oznacza to, że właściciele smartfonów z HyperOS nie muszą się martwić. Niestety to zdecydowana mniejszość, większość urządzeń tego producenta wciąż działa na starszej wersji systemu, czyli MIUI.

Reklama
dziennik.pl
Reklama

Na razie firma opublikowała oświadczenie na stronie Xiaomi Community.

Xiaomi jest świadome sytuacji związanej z aktualizacją wtyczki systemowej powodującą bootloopy na niewielkiej liczbie urządzeń. Odpowiednie aktualizacje zostały usunięte ze źródeł internetowych. W przypadku osób dotkniętych tą sytuacją Xiaomi szybko opracowuje metody naprawy. Prosimy dotkniętych użytkowników o kontakt z oficjalnymi lokalnymi kanałami obsługi posprzedażowej w celu uzyskania wsparcia. Prosimy o niepodejmowanie prób samodzielnej naprawy bez konsultacji z oficjalnymi lokalnymi kanałami posprzedażowymi, ponieważ może to spowodować utratę wszelkich danych, które nie zostały zarchiwizowane.

Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za cierpliwość w tym czasie.

Co dalej? Nie wiadomo, spytane przez miuipolska.pl Xiaomi odpowiedziało lakonicznie, że „bada przyczyny i rozwiązania” oraz że „przeprasza i dziękuje za cierpliwość”.

Jeśli problem dotknął nasz smartfon, jedynym rozwiązaniem na chwilę obecną jest przywrócenie ustawień fabrycznych. Ale oczywiście proces ten usunie wszystkie dane z telefonu.

Co trzeba zrobić? Wejść w Mi Recovery (wciskamy jednocześnie górny przycisk głośności i power). Następnie kroki to:

  • Wipe Data > przycisk POWER zatwierdza
  • Wipe All Data
  • Confirm
  • Back to Main Menu
  • Reboot > Reboot to System

Zła passa Xiaomi

Popularny producent nie ma ostatnio najlepszych dni. W zeszłym tygodniu okazało się, że jego najnowszy flagowiec – Xioami 14 – ma poważny problem z aparatami.

Xiaomi 14 / dziennik.pl

Pod szkłem obiektywu pojawia się para, która praktycznie uniemożliwia robienie zdjęć. Pisaliśmy o tym w tym tekście. Jak na razie firma nie wyjaśniła, co zamierza zrobić w tej sytuacji, a użytkownikom którzy mają wadliwe urządzenia radzi pozostawić je „w suchym miejscu z dobrym przepływem powietrza, aby usunąć wilgoć”.