Na pierwszy weekend (23-24 lutego) zaplanowano dwa dni turniejów, w których udział wezmą najlepsi polscy gracze oraz influencerzy Fortnite. Podczas drugiego weekendu, przez trzy dni, najlepsi gracze z całego świata będą walczyć o lwią część puli nagród. Kibice, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na miejscu, otrzymają możliwość śledzenia rozgrywek na żywo w Internecie. ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite to nasz pierwszy międzynarodowy turniej Fortnite i jesteśmy z tego powodu niezmiernie podekscytowan", powiedział Sebastian Weishaar, Chief Product Officer w ESL. Fani z całego świata znają naszą katowicką imprezę i przywożąc do Katowic jedną z najpopularniejszych gier na świecie, mamy poczucie, że świetnie się tu wpasuje - dodał

Reklama

Fortnite to gra, która znana jest na całym świecie, a jej fani to niesamowici pasjonaci gamingu. Współpraca z ESL w Katowicach daje nam szansę zaprezentowania niektórych z tych niesamowitych międzynarodowych talentów - dodał Rob Hodson, Esports Manager w Epic Games.

Strefa Fortnite, która zajmie powierzchnię 2500 m2, wyposażona zostanie w 100 komputerów PC i 100 konsol PS4. Zapraszamy kibiców Fortnite nie tylko do oglądania wydarzeń na scenie głównej, lecz także aktywnego uczestnictwa w turniejach otwartych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite to wydarzenie, które daje możliwość każdemu z uczestników strefy free-to-play szansę na wygranie nagród rzeczowych z puli nagród o wartości prawie 200 000 zł.

W tym momencie potwierdzona została obecność następujących par influencerów:
72hrs i Chap, 7ssk7 i Jamside, Bizzle i Dmo, Boyerxd i Crippa, Dementos i Fwexy, Hoopek i Sk1x, Issa i Kamo, Kinstaar i Hunter, Magin i Juganza, Mirwana i Inclyde, Mitr0 i Khuna, Motor i ErycTriceps, Nate Hill i FunkBomb, RazZzero0o i x8, Saf i Zayt, Sak0ner i Skram, Skite i Vato, Taiovsky i Nero, Teeqzy i Mushway, Tfue i Cloak, TheVic i Blaxou, Vivid i Poach, ZexRow i Vinny1x.
Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia i kolejnych biorących w nim udział influencerów zdradzimy w nadchodzącym tygodniu. Aby być na bieżąco z nowościami dotyczącymi ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite, zachęcamy do śledzenia strony ESL Fortnite na Twitterze, Facebooku i Instagramie.

Reklama