Słowiańscy bogowie pilnowali, by ciemność nie zapanowała nad światem. Nagle jednak zaginęli i teraz ty, drogi graczu musisz ich odnaleźć i uratować. Po drodze zaś trzeba będzie wyciąć niezliczone stada potworów, złupić setki skrzyni ze skarbami… czyli to, co wszyscy miłośnicy gier w stylu Diablo lubią.

Reklama

Do wyboru mamy trzy postaci – każda z nich ma inny zestaw umiejętności i posługuje się inną bronią. Wybór nie jest jednak stateczny – po drodze zbieramy bowiem karty postaci, które potem umożliwią nam odblokowanie innych bohaterów. CO ważne, zmiana postaci nie oznacza, że grę trzeba zaczynać od początku.

Jeśli chodzi o rzeźnię, znaczy misję, to gra jest prosta. Zostajemy przeniesieni do lokacji, żółty wskaźnik pokazuje nam, gdzie jest boss (choć możemy też pozwiedzać korytarze, szukając skarbów), bo drodze atakują nas hordy potworów, a na koniec czeka na nas główny przeciwnik etapu. W Pagan Online do poruszania postacią nie używamy myszy – nią tylko atakujemy lub włączamy zdolności specjalne. Bohaterem (albo bohaterką) sterujemy przyciskami WSAD. Ma to swoje zalety – ataki dystansowe i magiczne nie są bowiem automatycznie nakierowywane na naszą postać i bez problemu możemy je ominąć.

Walka, jak przystało na tego typu gry nie jest skomplikowana – podstawowe potwory giną szybko, problemy stanowią tylko bossowie. Nie dość, że trzeba unikać ich mechaniki ataku, to jeszcze potrafią przyzwać kolejne grupy potworów, którymi trzeba się odpowiednio zająć. TO wymaga małpiej zręczności (później będzie łatwiej, bo można będzie grać w trybie kooperacji z innymi graczami, ale na ten moduł jeszcze poczekamy).

Po każdej misji wracamy do Pantheonu, czyli naszej bazy, w której możemy tworzyć nowy i usprawniać własny oręż oraz kupować i sprzedawać przedmioty

Jeśli chodzi o grafikę, to Pagan Online przypomina raczej World of Warcraft z bardziej kreskówkowymi animacjami niż Diablo. Zaró1)no jednak postaci, jak i lokacje są całkiem nieźle narysowane. Wymagania techniczne? Przy Ryzen 1700X i 1080 Ti w rozdzielczości 3440x1440 spokojnie gra wyciąga ponad 90 FPS.

Reklama

Podsumowując - "Pagan Online", przygotowana przez Mad Head Studio i wydana przez Wargaming -to całkiem udana gra. Wciąga, daje dużo radości i potrafi być trudna. Walki z bossami są wciągające (choć te z potworami na drodze do bossów to raczej formalność niż wyzwanie). Warto jednak dać jej szansę ze względu na to, że nie tylko jest poprawną produkcją, ale także wykorzystuje wiele motywów słowiańskiej mitologii. Zwłaszcza, że nie kosztuje fortuny – na Steam można ją dostać za 99 złotych.