LG G2, najsilniejszy smartfon LG, wyposażony w ekran IPS Full HD, chipset Qualcomm Snapdragon 800 oraz 13-megapikselowy aparat z optyczną stabilizacją obrazu debiutuje dziś na polskim rynku. Telefon LG G2 wyróżnia 5,2-calowy wyświetlacz IPS Full HD. Dzięki zastosowaniu matrycy IPS Full HD, obraz wyświetlany na smartfonie G2 jest niezwykle wyraźny i charakteryzuje się precyzyjnym odwzorowaniem kolorów. Opracowana przez LG technologia Dual Routing pozwoliła także zwęzić ramkę dookoła wyświetlacza do zadziwiających 2,65 mm. Dodatkowo, bazując na opiniach użytkowników, firma LG zaproponowała zupełnie nową koncepcję obsługi telefonu, umieszczając wszystkie przyciski z tyłu obudowy – w miejscu, w którym naturalnie spoczywa palec wskazujący użytkownika. Sercem G2 jest najnowocześniejszy w branży chipset dla urządzeń przenośnych - Qualcomm® Snapdragon™ 800, komfort użytkowania zapewnia także akumulator o pojemności 3000 mAh, wykonany w technologii SiO+, cechujący się największą pojemnością w swojej klasie. Pozwala on na zaawansowaną pracę przez cały dzień bez potrzeby ładowania telefonu. Inżynierowie LG Chem – siostrzanej spółki LG, zaprojektowali baterię tak, aby optymalnie wykorzystać miejsce dostępne wewnątrz obudowy urządzenia i tym samym zwiększyć jej wydajność do granic możliwości.

Reklama

Firma LG wyposażyła G2 w 13-megapikselowy aparat z wielopunktowym autofokusem oraz optyczną stabilizacją obrazu (Optical Image Stabiliser) OIS redukuje drgania ręki użytkownika oraz pozwala wykonać wyraźniejsze i ostrzejsze zdjęcia w wyjątkowo trudnych warunkach - w trakcie ruchu np. w trakcie jazdy samochodem lub przy słabym oświetleniu. Zastosowany w telefonie 9-punktowy autofokus automatycznie rozpoznaje obiekt, na który trzeba ustawić ostrość. Dzięki temu aparat wykonuje niezwykle ostre zdjęcia niezależnie od tego, w którym miejscu kadru znajduje się fotografowany obiekt.

G2 jest pierwszym smartfonem na rynku umożliwiającym odtwarzanie dźwięku o studyjnej jakości 24-bity/192 kHz, znacznie przewyższającej jakość dźwięku znanego z płyt CD. Wraz ze wzrostem głębi oraz częstotliwości próbkowania w LG G2, można odtwarzać bogatszy wachlarz dźwięków, co sprawia, że brzmienie jest bardziej naturalne. Telefon został wyposażony w udoskonalone oprogramowanie, dzięki czemu podnosi poprzeczkę w dziedzinie jakości dźwięku odtwarzanego przez urządzenia swojej klasy. Funkcja Audio Zoom pozwala na uwydatnianie dźwięków, które chcemy słyszeć. Dzięki temu podczas nagrywania filmu, wraz z przybliżaniem obrazu, można też „przybliżyć” źródło dźwięku. Stereofoniczne mikrofony LG G2 sprawiają, że przy powiększaniu obrazu następuje wzmocnienie dźwięku dochodzącego z danego obszaru. Podczas filmowania, dźwięk z wybranego miejsca jest uwydatniany, natomiast odgłosy z otoczenia są tłumione.

Smartfon ma kosztować 2200 złotych.

Media
Reklama

To jednak nie koniec nowości od LG. Koreański koncern zdecydował się też powrócić na rynek tabletów. Tym razem jednak LG zapomina całkowicie o technologii 3D i przestawia zwykły tablet, który ma walczyć z ośmiocalowym urządzeniem Samsunga. Urządzenie idealnie pasuje również do kieszeni męskiej marynarki. Dzięki temu, tablet jest niezwykle funkcjonalny, a do tego waży zaledwie 338 gramów, czyli tyle ile przeciętna gazeta.Niewątpliwym atutem G Pada jest niezwykle pojemna bateria 4600mAh, zapewniająca użytkownikom możliwość korzystania z urządzenia przez cały dzień bez konieczności ładowania. G Pad 8.3 jest pierwszym 8-calowym tabletem na rynku z wyświetlaczem Full HD. Zastosowana w nim matryca IPS WUXGA (Widescreen Ultra Extended Graphics Array) posiada rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli i zapewnia doskonałej jakości obraz.

Dodatkowo, zastosowanie czterordzeniowego procesora Qualcomm® Snapdragon™ 600 1,7 GHz sprawia, że G Pad 8.3 od LG jest urządzeniem wyjątkowo multizadaniowym, bez problemów obsługującym wiele aplikacji równolegle.Dzięki aplikacji QPair, tablet LG intuicyjnie współgra z innymi, domowymi urządzeniami. Użytkownicy mogą łączyć się nie tylko ze smartfonami, ale również
z tabletami innych producentów (z zalecanym systemem operacyjnym Jelly Bean). Dodatkowo, G Pad 8.3 wyświetla na ekranie powiadomienia o przychodzących połączeniach i wiadomościach, a użytkownik może odpowiedzieć na wiadomość wprost z ekranu urządzenia, nie przerywając wykonywanej na nim pracy.

Tablet LG G Pad 8.3 będzie dostępny na polskim rynku od listopada w kolorze czarnym lub białym w cenie 1350 zł, wraz ze specjalnym etui.

Podstawowe dane techniczne:
• Procesor: czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 600 1,7 GHz
• Wyświetlacz: 8,3-calowy, WUXGA (1920 x 1200 pikseli / 273 piksele na cal)
• Pamięć masowa: 16 GB pamięci eMMC, slot kart Micro SD
• Pamięć RAM: 2 GB pamięci LPDDR2
• Aparat: tylny 5,0 MP / przedni 1,3 MP
• Akumulator: 4600 mAh
• System operacyjny: Android Jelly Bean 4.2.2
• Wymiary: 216,8 x 126,5 x 8,3 mm
• Masa: 338 g
• Kolory: czarny / biały