Design HW-750 nie jest czymś powalającym - ot długa, czarna (lub srebrna, w zależności od modelu) belka z lampami widocznymi w środku głośników. Do tego duży, 10" subwoofer, łączący się bezprzewodowo z głośnikiem. Całość podpinamy do telewizora kablem HDMI - a jeśli mamy ekran Samsunga z systemem SoundLink, soundbar połączy się z nim bezprzewodowo. Do zestawu najlepiej podłączyć poprzez Bluetooth smartfon albo tablet i ściągnąć specjalną aplikację, zamieniającą gadżet w pilota.

Reklama

Wbudowany mikrofon kalibracyjny pozwala soundbarowi dopasować ustawienia dźwięku do wymiarów naszego pokoju, ja jednak nie zauważyłem żadnych różnic między skalibrowanym zestawem, a zaprogramowanymi ustawieniami. To pokazuje, że albo Samsung świetnie dobrał ustawienia, albo mikrofon sobie nie radzi.

Jak to gra? W porównaniu do prawdziwego zestawu kina domowego, różnica jest duża. Wirtualne próby stworzenia stworzenia dźwięku przestrzennego przegrywają z kolumnami ustawionymi za fotelem. Do tego, im większe pomieszczenie, tym soundbar gorzej sobie radzi. Najlepiej więc siedzieć w odległości trzech metrów od telewizora, bo im dalej, tym dźwięk staje się bardziej wyciszony. Na szczęście, mimo bezprzewodowej łączności nie ma żadnych opóźnień w przekazywaniu dźwięku.

Moim zdaniem, lampy, którymi tak chwali się Samsung, wiele nie dają. Nie czuć "ciepła" dźwięku - owszem, jest wyraźny, ale tuby wydają się tylko być zbędnym dodatkiem, który ma przyciągnąć klientów. Muzyka jest odtwarzana całkiem poprawnie, choć parę gorzkich słów poświęciłbym subwooferowi - jak na swój rozmiar gra za słabo i bas nie potrafi wstrząsnąć pokojem.

Mam pewne kłopoty z podsumowaniem tego urządzenia. Dźwięk jest poprawny, urządzenie działa bez problemów, idealnie też zastępuje kiepskie, standardowe - 10-watowe głośniki nowoczesnych telewizorów. Tyle, że za te pieniądze (najtańszy sklep oferuje go za ponad 1600 złotych), jesteśmy już w stanie kupić gotowy zestaw kina domowego, który będzie grał lepiej. Choć, trzeba przyznać, że jeśli chodzi o soundbary, to za te pieniądze lepszego urządzenia się nie znajdzie.

Reklama

Dla kogo więc jest przeznaczony HW-750? Moim zdaniem dla tych, którzy mają małe mieszkanie i nie mogą sobie pozwolić na prawdziwe kino domowe. Skuszą się też na niego ci, którzy cenią sobie design ponad jakość dźwięk, a także ci, którym potrzeba trochę lepszego dźwięku niż z tradycyjnego zestawu 5.1,