Monitor 239C4QHWAB to 23-calowy ran Philipsa o rozdzielczości FullHD i matrycy IPS. Projektanci Philipsa nie zaskoczyli niczym szczególnym - monitor o klasycznym designie wykonano z czarnego plastiku.

Reklama

Najciekawszą funkcją monitora to zarówno Miracast (czyli bezprzewodowe przesyłanie sygnału na ekran monitora), jak też możliwość bezpośredniego podłączenia smartfona złączem MHL. Dzięki Miracast pulpit naszego smartfona jest wyświetlany na ekranie monitora. Możemy więc odpalać na nim zarówno gry, jak i programy użytkowe, czy odtwarzać filmy. Rozdzielczość FullHD sprawdza się wtedy idealnie i telefon może zastąpić komputer przy przeglądaniu sieci, czy wysyłaniu maila, lub podstawowej edycji tekstu.

Z kolei po podłączeniu komputera do monitora Philips, dostajemy całkiem sprawny ekran. Matryca IPS zapewnia dobre kolory i odpowiednie kąty widzenia. Nie ma problemów ze smużeniem w szybkich grach, czy filmach.

Urządzenie jest dostępne w całkiem przystępnej cenie - można już je dostać za około 800 złotych. Za te pieniądze dostajemy całkiem dobry monitor, z dobrą matrycą, który będzie nadawał się zarówno do gier, jak i pracy biurowej. Do tego idealnie nadaje się , by podłączyć do niego smartfon i wykorzystać telefon gier i pracy na sensownej wielkości ekranu.