Sercem Huawei P10 jest autorski układ koncernu - Kirin 960. Za zarządzanie ośmiordzeniową jednostką odpowiedzialna jest nakładka EMUI 5.1 z samouczącym się inteligentnym algorytmem, dzięki któremu smartfon nawet po kilkunastu miesiącach używania ma być tak szybki, jak po wyjęciu go z pudełka (podobny algorytm dostępny jest w biznesowym Mate 9). Smartfon wyposażono w 4GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Podczas przetwarzania grafiki główny procesor wspomagany jest przez procesor graficzny Mali G71 MP8.

Reklama

Smartfon wyposażony został w baterię o pojemności 3200 mAh. Firma zapewnia, że w połączeniu z energooszczędnym procesorem, bateria wystarczy na nad dzień użytkowania. Ogniwo energetyczne ma też się szybko ładować - firma obiecuje, że wystarczypół godziny podłączenia urządzenia do ładowarki, by telefon mógł działać cały dzień.

Huawei P10 jest wyposażony w udoskonalony aparat, który powstał we współpracy zą firmą Leica. Podczas robienia zdjęcia, obrazy z dwóch soczewek głównego aparatu - 12 Mpx RGB oraz 20 Mpx monochromatycznej z jasnością F/2.2 łączone są przez oprogramowanie. W telefonie znajdziemy też optyczny układ stabilizacji oraz specjalny algorytm wykrywania twarzy. Jak twierdzą inżynierowie Huawei, analizie podlega aż 190 cech, związanych z mimiką i kolorystyką. Wiedza zebrana przez czujniki wykorzystywana jest do korekcji oświetlenia oraz przy korzystaniu z trybów upiększających.

Także przedni aparat powstał we współpracy z firmą Leica. 8 Mpx i jasność F/1.9 pozwalają na wykonanie portretów i selfie o niespotykanej wcześniej jakości. Dodatkowo, czujniki automatycznie rozpoznają czy w kadrze znajduje się jedna czy więcej osób. W tym drugim przypadku uruchamiany jest tryb szerokokątny.

Firma mocno też popracowała nad Designem. Mimo wykonania ze szczotkowanego aluminium, P10 jest niezwykle lekki. W odróżnieniu od konkurencji, obiektywy podwójnego aparatu nie wystają też z obudowy. Gładki jest również ekran urządzenia = czytnik linii papilarnych ukryty został pod szkłem. Pełni on też funkcję paska nawigacji. Dzięki temu obraz na ekranie o wielkości 5.1” i rozdzielczości Full HD, jest jeszcze większy. Szkło zastosowane na zaokrąglonym z obu stron ekranie 2.5D to Gorilla Glass 5.

Początkowo telefon dostępny będzie w dwóch kolorach - szarym i czarnym. Pozostałe obudowy Huawei P10 - Dazzling Blue i kolor 2017 roku Greenery, zaprojektowane we współpracy z Instytutem Pantone pojawią się później w sprzedaży. Cena za wersję z 4 GB pamięci RAM i 64 miejsca na dane ustalono na 2699 złotych. W sprzedaży ma się też pojawić wersja "plus" z większym ekranem.