Telefon będzie kosztować 1599 zł, a jeśli zamówimy go teraz, w bonusie dostaniemy opaskę Huawei Band 2 Pro i miesiąc darmowych 50 GB w chmurze Huaweia.

Reklama
dziennik.pl

Smartfony tego producenta z dopiskiem „Lite” od lat cieszą się popularnością wśród klientów, zwłaszcza w sprzedaży operatorskiej i z powodzeniem dyskontują sukcesy mocniejszych wersji. Podobnie może stać się w przypadku P30 Lite, zwłaszcza, że możliwości fotograficzne tego telefonu wyglądają imponująco. Z tyłu mamy trzy aparaty – główna matryca firmy Sony ma 48 mpx i przysłonę 1.8 (identyczną zastosowała Honor w swoim flagowym modelu View 20), druga to 8 mpx ultra szeroki kąt, a trzecia to 2 mpx do efektu bokeh, czyli rozmycia tła. Kamera przednia ma 24 mpx i przysłonę 2.0. Taki zestaw kamer w telefonie ze średniej półki robi wrażenie, uzasadnia dość wysoką cenę P30 Lite i z pewnością nie powstydziłby się go niejeden sporo droższy smartfon.

dziennik.pl
dziennik.pl

Z drugiej strony użyty w tym telefonie procesor, czyli Kirin 710, znajdziemy w urządzeniach kosztujących nawet mniej niż 1000 zł, (np. w testowanym ostatnio przez nas Honorze 10 Lite o którym pisaliśmy tu) i z pewnością będzie on czymś, co ciągnie P30 Pro mocno w dół. Do pomocy będzie miał 4 GB RAM, pamięć wbudowana to 128 GB. Smartfon jest dual SIM-em, bateria ma 3340 mAh. Ekran IPS ma przekątną 6,15 cala i malutkiego notcha.

dziennik.pl

Producent chwali się też inteligentnymi funkcjami:
• FaceUnlock, czyli funkcja odblokowywania telefonu za pomocą rysów twarzy
• Czysty dźwięk – funkcja umożliwiająca własnoręczne dostosowanie trybu odtwarzania dźwieku w słuchawkach
• Łączność alarmowa SOS – po naciśnięciu przycisku zasilania 5 razy, telefon wykona połączenie na wcześniej ustalony numer alarmowy
• HUAWEI HiVision – po skierowaniu obiektywu aparatu na interesującą rzecz, algorytmy AI rozpoznają ją i umożliwią między innymi określenie liczby kalorii w potrawie, rozpoznanie rasy zwierzęcia czy modelu samochoduHuawei rusza także z ofertą leasingu swoich produktów
Oferta obejmuje wszystkie produkty z portfolio – smartfony, ultrabooki i tablety, i jest już dostępna w firmowym sklepie Huawei w warszawskiej Arkadii. Formalności związane z leasingiem załatwiane są na miejscu przed dedykowany zespół - klient biznesowy musi przejść weryfikację na podstawie numeru NIP oraz wybrać warunki leasingu. Po pozytywnej weryfikacji może otrzymać produkty od ręki.