Q90 dostępny będzie w sklepach w trzech rozmiarach - 55, 65 i 75 cali. Model największy kosztować będzie aż 19900 złotych, natomiast za "najmniejszy" ekran trzeba będzie zapłacić 9700 złotych.

Reklama

W tej cenie dostaniemy m.in telewizor z funkcją Ambient, który pozwala wyłączonemu ekranowi telewizora zlać się ze ścianą. Sam ekran jest całkowicie bezramkowy i łączy się ze specjalną stacją One Connect (do której podłączamy wszystkie kable HDMI i zasilania) niezwykle cienką żyłką światłowodową, któa jest praktycznie niewidoczna.

Samsung obiecuje też, że nowy ekran rozwiązuje problemy z kątami widzenia dzięki specjalnym warstwom (to jednak sprawdzimy w testach). Koreańska firma chwali się też bardzo dobrym poziomem kontrastu i czerni oraz systemem HDR10+

Sercem telewizora jest procesor Quantum 4K, który ma też - jak twierdzi Samsung - zadbać o bardzo dobre skalowanie obrazu do 4K (co też sprawdzimy).

Telewizor - jak każdy model Samsunga - ma system Smart TV oparty na, moim zdaniem, najlepszym systemie operacyjnym dla usług tego typu - Tizenie. Wśród aplikacji można znaleźć m.in HBO GO, Amazon, YouTube czy Netflix. Wkrótce będzie też można korzystać z aplikacji Apple