P smart Z to pierwszy smartfon Huawei z wysuwanym aparatem selfie 16MP, który ukryty jest w obudowie – dzięki temu rozwiązaniu ekran pozbawiony jest wcięć i otworów. Powierzchnia wyświetlacza o przekątnej 6,59 cala, proporcje 19,5:9 i rozdzielczości 2340 x 1080 stanowi więc aż 91 proc. całej powierzchni użytkowej telefonu. Tył telefonu został wykonany z odpornego na uszkodzenia materiału kompozytowego 3D, przypominającego szkło. Na obudowie znajduje się również czytnik linii papilarnych, a urządzenie obsługuje port USB-C. Użytkownicy mogą korzystać też z modułu NFC.

Reklama

Wysuwany aparat do selfie (Auto Pop-up) o rozdzielczości 16MP w Huawei P smart Z wspierany jest przez sztuczną inteligencję - AI rozpoznaje scenerię i automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu. Wysunięcie aparatu, ukrytego w górnej części obudowy, trwa tylko sekundę. Aparat wykrywa też ruch podczas upadku i automatycznie chowa obiektyw do środka, by uniknąć uszkodzenia konstrukcji.

Media

Smartfon wyposażony jest w podwójny aparat tylny - główny z matrycą 16MP i przesłoną f/1.8 i pomocniczy z matrycą 2MP i przesłoną f/2.4.

Huawei P smart Z wyposażony został w ośmiordzeniowy procesor Kirin 710F, 4 GB pamięci RAM, a do dyspozycji użytkowników jest również 64 GB wbudowanej pamięci.Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z autorską nakładką systemową Huawei – EMUI 9.0.

Rekomendowana cena nowego smartfona to 1199 złotych. Będzie można go kupić w przedsprzedaży już od 5 lipca do 21 lipca w zestawie z inteligentną opaską do monitorowania aktywności fizycznej, Huawei Band 2 Pro. Smartfon będzie dostępny w trzech kolorach – czarnym, niebieskim i zielonym.

psav linki wyróżnione