14-bitowa skala luminacji

Reklama

W telewizorach Excellence Line zastosowano zaawansowany system podświetlenia Quantum Mini LED. W tym przypadku źródłem światła są tysiące LED-ów, które są znacznie mniejsze – stąd nazwa – od standardowych diod. To rozwiązanie zapewniło lepszą, bardziej precyzyjną kontrolę nad podświetleniem.

W tym roku Samsung poszedł o krok dalej zwiększając skalę luminacji z 12- do 14-bitowej. Choć może się wydawać, że to zmiana kosmetyczna, wystarczy spojrzeć na ekran. Obraz będzie jeszcze bardziej szczegółowy, zwłaszcza w ciemnych scenach przy czym pozostałe, jasne fragmenty nie będą nadmiernie rozjaśnione. Oznacza to jeszcze lepsze podświetlenie.

Wzmocniona głębia obrazu

Reklama

Nad końcowym efektem, czyli tym, co finalnie widzimy na ekranie, jednocześnie pracuje wiele technologii, a mózgiem tych operacji zawsze jest procesor. W Excellence Line Samsung zastosował Neuronowy procesor Quantum AI 8K. Dzięki sztucznej inteligencji i wykorzystaniu aż 20 sieci neuronowych zapewnia on skalowanie do 8K. Dane obrazu oraz treści wejściowe są analizowane w czasie rzeczywistym, co skutkuje poprawioną jakością każdej sceny, jej kontrastu i kolorów.

Reklama

Naturalne jest, że patrząc na centralny obiekt na ekranie oko skupia się właśnie na nim, jego wyrazistości, strukturze, wręcz wyciągając go z tła. W telewizorach Excellence Line efekt tej trójwymiarowości obrazu jest dodatkowo uwypuklony przez Wzmocnienie Głębi Obrazu. Jest to technologia, która potrafi naśladować postrzeganie głębi przez ludzkie oko, co zwiększa kontrast na pierwszym planie. To przekłada się na większy realizm.

Inteligentna kalibracja

Telewizory Excellence Line idealnie wpisują się w filozofię, że to ekran powinien dopasować się do widza, a nie odwrotnie. Z myślą o uzyskaniu optymalnej jakości dla konkretnych warunków i wybranego pomieszczenia powstała Inteligentna Kalibracja. To nowa funkcja, która pozwala dopasować parametry obrazu, takie jak poziom jasności czy odwzorowanie kolorów do domowego salonu czy sypialni, gdzie znajduje się telewizor. Proces jest niezwykle łatwy. Wystarczy skorzystać ze smartfona z zainstalowaną aplikacją SmartThings, która przeprowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Dla telewizorów Excellence przygotowano tryb profesjonalny, który może potrwać do 15 minut.