DMC-FZ100 to sztandarowy model z kultowej serii LUMIX FZ, teraz z możliwością nagrywania filmów Full HD. Nowo opracowany obiektyw LEICA DC VARIO-ELMARIT w aparacie DMC-FZ100 zwiększa zakres długości ogniskowej z 27 do 25 mm przy ustawieniu szerokokątnym, a maksymalne powiększenie z 18x do 24x, przez co aparat jest jeszcze bardziej wszechstronny, niż model DMC-FZ35*. Ponadto nowa matryca MOS o rozdzielczości 14,1 megapiksela umożliwia rejestrowanie filmów Full HD 1920x1080 z częstotliwością 60i (NTSC) / 50i (PAL) klatek na sekundę.

Reklama

LUMIX DMC-FZ100 to zaawansowane narzędzie fotograficzne, które pozwala nie tylko robić doskonałe zdjęcia, ale również kręcić filmy Full HD. Oprócz filmów Motion JPEG DMC-FZ100 może nagrywać filmy Full HD 1920 x 1080 60i(NTSC) / 50i (PAL) w formacie AVCHD (MPEG-4/H.264)*. Format AVCHD zapewnia niemal dwukrotnie dłuższy czas nagrań jakości HD niż konwencjonalny Motion JPEG i jest kompatybilny z urządzeniami audio-wideo, takimi jak telewizory HD oraz odtwarzacze Blu-ray. Specjalny, oddzielny przycisk na górze aparatu pozwala natychmiast przejść od fotografowania do nagrywania filmu bez zmieniania żadnych dodatkowych ustawień

Inne

Panasonic zaprezentował dziś nowy aparat LUMIX DMC-FT10 z serii LUMIX FT, przeznaczony dla osób aktywnie spędzających wolny czas. Nowy, 14,1-megapikselowy aparat FT10 ma płaski, smukły korpus i obiektyw z 4-krotnym zoomem* oraz łamanym torem optycznym. Cechuje się wyjątkową odpornością na zanurzenie w wodzie (do 3 m), upadki (do 1,5 m), niskie temperatury (do -10 stopni Celsjusza) oraz kurz.

DMC-FT10 oferuje również rejestrowanie filmów HD (wysokiej rozdzielczości) w formacie 720p Motion JPEG. Energooszczędny aparat cechuje się długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym — pomimo cienkiej, kompaktowej obudowy pozwala zrobić nawet 300 zdjęć po jednym naładowaniu baterii (według standardów CIPA). Duży, 2,7-calowy, inteligentny ekran LCD z powłoką antyrefleksyjną zapewnia dobrą widoczność zdjęć i filmów zarówno podczas fotografowania, jak i odtwarzania.

Inne
Inne
Inne

DMC-FX700 to aparat hybrydowy, który umożliwia rejestrowanie filmów Full HD o rozdzielczości 1920x1080 pikseli w formacie AVCHD. 14,1-megapikselowy model. Jest również wyposażony w bardzo jasny, 24-milimetrowy, ultraszerokokątny obiektyw F2,2 LEICA DC VARIO-SUMMICRON z 5-krotnym powiększeniem optycznym, który zwiększa wszechstronność aparatu, pozwalając zarówno na fotografowanie dynamicznych krajobrazów, jak i poruszających się obiektów w słabym świetle, na przykład we wnętrzach lub w nocy.

DMC-LX5 to następca DMC-LX3, cenionego na całym świecie zwłaszcza przez zawodowych fotografów, kończąc tym samym dwuletni okres ciszy. Aparaty kompaktowe klasy wyższej, do których należy LX-5, wyróżniają się znakomitą jakością obrazu i kreatywnymi środkami wyrazu. Nowy model w ofercie firmy Panasonic otrzymał nowy, całkowicie przeprojektowany obiektyw, przetwornik CCD oraz układ przetwarzania obrazu, a także szereg innych usprawnień i ulepszeń.

Najnowszy, superjasny (F2.0) obiektyw szerokokątny 24 mm LEICA DC VARIO-SUMMICRON minimalizuje zniekształcenia, pozwalając uzyskać zadziwiające, bardzo realistyczne zdjęcia o niezwykłej rozdzielczości i szczegółowości. Szerokokątna ogniskowa 24 mm zapewnia olbrzymi obszar widzenia, zaś optyczny zoom powiększony do 3,8x (90 mm) sprawia, że model LX5 jest jeszcze bardziej wszechstronny.