Hotel Booker pozwoli Ci szybko i sprawnie znaleźć hotel, sprawdzić jakie zebrał opinie wśród innych gości a nawet zarezerwować pokój. Pakując się warto zwrócić uwagę na program Packing  lub nieco droższą i bardziej rozbudowaną wersję Packing Pro. Tę aplikację najprościej scharakteryzować jako osobistego asystenta do spraw bagażu. Umożliwia on tworzenie, edytowanie i usuwanie list rzeczy niezbędnych do zabrania na wakacje. Co więcej, autorzy przygotowali wiele przykladowych list oraz specjalny algorytm, który po podaniu kilku kluczowych zmiennych (liczba osób, czas trwania, klimat itd) automatycznie stworzy listę rzeczy, które będą nam potrzebne. Tak stworzonymi listami można dzielić się ze współwycieczkowiczami wysyłając im ją e-mailem, bezpośrednio z programu.

Gdy wybierzemy już kierunek i spakujemy walizki trzeba pomyśleć jak dotrzeć na miejsce. Wybierając samochód, iPhone sprawdzi sie jako nawigacja GPS (np Navigon, czy TomTom.  Flight Status śledzi informacje o lotach, czasy przylotów i odlotów, trasy. Program pozwoli nam sprawdzić czy nasz lot nie napotkał na jakieś przeciwności i wystartuje zgodnie z planem.

Dotychczas jadąć na wakacje zabierało się ze sobą kilka cieżkich przewodników. Teraz możemy je mieć na ekranie swojego telefonu. Na iPhone dostępne są popularne serie przewodników Lonely Planet (ceny w zależności od lokalizacji) czy Wallpaper City Guides. Specjalne programy przewodniki tworzą też niektóre placówki kulturalne np Musee du Louvre albo Love Art: National Gallery.

Z iPhonem możemy pójść nawet o krok dalej i stworzyć swój własny niepowtarzalny przewodnik, dzięki aplikacji Trip Journal Za 0.79€ otrzymujemy program, który będzie śledził trasę naszej wyprawy korzystając z modułu GPS. Dodatkowo możemy tworzyć specjalne checkpointy w miejscach, które uznamy za interesujące i dodawać do nich notatki, zdjęcia czy filmiki. Pod koniec męczącego dnia Trip Journal podsumuje nasze podróżnicze dokonania i pokaże czas zwiedzania, przebyty dystans czy średnią prędkość. Najciekawiej prezentują się możliwości interakcji z przyjaciółmi. Zdjęcia i filmiki możemy eksportować do Picassy, Flickr czy umieszczać na Facebooku, a także wysłać twitta z informacją o naszym aktualnym położeniu. Po powrocie z wakacji całą wycieczkę możemy wyeksportować do google earth i pokazać naszym znajomym wszystko to co zobaczyliśmy w trakcie wakacji.

iPhone przypilnuje też, byśmy a długo nie siedzieli na słońcu. Dzięki takim aplikacjom jak Sunscreen dowiemy się, ile czasu możemy bezpiecznie spędzić na plaży.