Netia wycofuje się z rządowego programu budowy szybkiego internetu. "Nie chcemy ryzykować upadłości"

| Aktualizacja:

"Wycofujemy się z konkursu na sieć szerokopasmową, bo nie jest w naszym interesie przejęcie jej budowy na 16 obszarach i za 5-6 lat ogłoszenie upadłości spółki" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Stefan Radzimiński, członek Rady Nadzorczej Netii.

wróć do artykułu
 • ~mietek
  (2017-06-22 18:10)
  Przecież to było pewne, że nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się pakował w taki biznes z "dobrą" zmianą. Dzisiaj Netia zainwestuje pieniądze, a jutro bezzebny ogłosi nacjonalizacje Netii. Stracą jak zwykle zwykli obywatele, no ale sami wybrali sobie waadzę.
 • ~Dixi
  (2017-06-22 17:40)
  Jest w takim razie szansa dla innych któremu życzę sukcesu.
 • ~Wiesniak
  (2017-06-22 19:57)
  A ja mieszkam w zapadlej wsi i mam swiatlowodowy internet sponsorowany w wiekszosci przez dotacje Unii Europejskiej. To bylo jeszcze za rzadow PO. Teraz to sobie mozecie pomarzyc o sponsoringu Unii w tym temacie.
 • ~mnietek hop hop
  (2017-06-22 19:44)
  donek napewno jest dumny
 • ~Zgłoszenie Przestępstwa
  (2017-06-22 18:12)
  Jak to możliwe, że rokrocznie skarbówce i skarbowi państwa umyka kradzież większych sum niż wartość całego majątku i mienia państwowego?! Przecież ten majątek i mienie firm i przedsiębiorstw już sprywatyzowane w latach osiemdziesiątych z wykorzystaniem oszustw bankowych i wykupione za pieniądze z dodruku przez ówczesne elity, został zdublowany w postaci obligacji skarbowych od których też są wypłaty dochodów, dublujące wypłaty tradycyjnych dochodów z pojedynczych przecież wartości rzeczywistych dla ich stuprocentowych akcjonariatów przypisanych przestępczo, j.w., to do tego jeszcze banki teraz prywatne które mają te obligacje też wyceniają je wraz ze swoimi akcjami na giełdach, wydając znów kolejnym akcjonariuszom dochody od nich, czyli raz rzeczywiście stuprocentowe wypłaty, dwa kolejne sto procent z dochodowych obligacji papierów wartościowych dłużnych kolejnemu akcjonariatowi od tych samych firm, przedsiębiorstw w rzeczywistości pojedynczych, trzeci stuprocentowy akcjonariat wisi na wykupionych także przestępczo akcjach banków prywatnych które mają w swoim kapitale też takie papiery wartościowe jak wyżej i czwarty akcjonariat giełdowych notowań tych samych firm i przedsiębiorstw i ich majątków i mienia, jak i przestępczo wypłacane poczwórnie dochody i dywidendy od tego samego majątku i mienia, wypłacanych dochodów już tylko od notowań a przecież to ściśle przestępcze okradanie całego majątku państwowego i efektów pracy wytwarzanej przez społeczność ludzi pracujących, obecnie poczwórna kradzież jest jeszcze dodatkowo kredytowana wzrastającym obciążeniem budżetowym pożyczanym przez przestępców okradających kilkukrotnie wartość całego rzeczywistego majątku i mienia firm i przedsiębiorstw corocznie, co jest przecież do sprawdzenia dowodowo w majątkach, kapitałach i dochodowości oryginalnych firm, przedsiębiorstw i spółek i ich pseudowłaścicieli, którzy i które okadali i okradły także własne majątki i mienie, więc nie przysługuja im już nic oprócz odpowiedzialności karnej za kradzież i współudział w zorganizowanych przestępstwach finansowych z najgorszymi z możliwych skutkami najwyższej szkodliwości społecznej, ogromnych kradzieży i wykorzystywania pracowników masowo do niewolniczej pracy głównie w tzw. szarej strefie ze skutkami śmiertelnymi włącznie, wzrostem kradzieży ze skutkami zbrodniczymi dla ogromnej liczby jednostkowych istnień ludzkich, które są domnażane planowo dla ukrycia zbrodni masowej i ludobójstwa na skutek wyzysku przez planowe domnażanie dzieci także masowo w sierocińcach i klasztorach, co jest także do sprawdzenia dowodowo w oficjalnych statystykach. Konieczne jest odebranie majątków i mienia przestępcom i przestępczyniom bezpowrotnie na rzecz skarbu państwa.
 • ~eeeee
  (2017-06-22 23:27)
  Mieszkam na zadupiu i proszę aby rząd nie nagradzał mnie Internetem bo o to zadbam sam 3 razy taniej.
 • ~kisiek
  (2017-06-22 20:57)
  no pewnie, jak nie ma możliwości żeby coś ukraść ?
 • ~Cudawianki dobrej zmianki
  (2017-06-22 19:53)
  A może by tak Kurski z Riddikiem zainwestowali i zrobili ? :-)))))
 • ~Ral boli złych
  (2017-06-22 20:15)
  Skoro przez taki internet będą przesyłane nie tylko lewackie treści antypolskie, to po co lewackie firmy ze zboczeńcami mają się w to angażować - na swoją zgubę gdy Polska i Naród Polski poprawią i tym Internetem też swój byt i perspektywy.
 • ~bez roamingu w UE
  (2017-06-22 20:47)
  To tak jakby Lidl stawial sklepy tylko w centrach miast i na duzych osiedlach, ale tak to nie funkcjonuje i Netia dostanie w d...
 • ~boy
  (2017-06-23 09:53)
  Widać za mało do przekręcenia dla tej szemranej firmy i jej spółeczek.
 • ~heh
  (2017-06-23 08:42)
  niepewność prawa zabija biznes
 • ~Bolo
  (2017-06-26 03:43)
  Czyli ok 1 tysiąca zeta za przyłącze? To przekręt dekady! Modem LTE z wbudowanym Wi-Fi w hurcie kosztuje poniżej 100 zł. Na dalekich Mazurach w głębokim lesie Internet mi hula jak ta lala! Misiewicze muszą zarobić? Mało im tych miliardów, które pompują z państwowej kasy?

Może zainteresować Cię też: