Jak zapowiada organizator imprezy, będzie to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Podczas turnieju FIFA Interactive World Cup, który odbędzie się 21 lutego, przy konsolach Playstation 3 zasiądą zawodnicy klubu Legia Warszawa, aby zmierzyć się w wirtualnym meczu w grę FIFA 09 z piłkarzami Lecha Poznań. Wielkopolscy piłkarze oczekiwać będą na mecz w poznańskim Multikinie przy ul. Królowej Jadwigi 51. Widzowie tego wyjątkowego wydarzenia w trakcie meczu będą mogli usłyszeć komentarze Dariusza Szpakowskiego, jednego z najsłynniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. dzięki transmisji na żywo, poczynania piłkarzyļędą mogli an żywo śledzić kibice gromadzeni w Multikinie w Poznaniu i Arenie Ursynów w Warszawie.

Reklama

- Teoretycznie to będzie tylko zabawa, ale emocji z pewnością nie zabraknie. Rywalizacja i wola zwycięstwa to cechy naturalne każdego sportowca i niezależnie od tego czy mecz jest rozgrywany „w realu", czy na wirtualnym boisku, zawsze chcemy być lepsi od przeciwników. Mamy w zespole kilku specjalistów od gry FIFA 09, którzy na zgrupowaniu w Hiszpanii ostro trenowali z padami i są w naprawdę wysokiej formie! - powiedział rozgrywający Legii Maciej Iwański.

- Nasze spotkania z warszawską Legią zawsze budzą sporo emocji i z pewnością będzie tak również podczas tego, które rozegramy na konsolach PlayStation. Na zgrupowaniach ostro trenujemy nad naszą boiskową formą, a w czasie wolnym często gramy wirtualne mecze, więc można powiedzieć, że do tego spotkania przystąpimy w optymalnej formie. - dodaje pomocnik Lecha Jakub Wilk.

Rozgrywka pomiędzy piłkarzami Legii Warszawa i Lecha Poznań będzie możliwa dzięki nowemu trybowi gry umożliwiającemu przeprowadzenie meczu 10 na 10 graczy. Każda ze sław zajmie na wirtualnym boisku tę samą pozycję, którą ma na boisku.

Więcej informacji na temat FIFA Interactive World Cup 2009 można znaleźć na tej stronie.