Assassin's Creed Shadows, ukaże się na całym świecie 15 listopada. Gra będzie dostępna na PC, PS5, XSX i XSS oraz na komputerach Mac.

Gra przeniesie nas do XVI-wiecznej Japonii. Kraj zmierza w kierunku brutalnej drogi do zjednoczenia, gdzie niepokoje rosną wraz z pojawianiem się nowych koalicji i przenikaniem skorumpowanych obcych wpływów. Gracze poznają przeplatające się historie Naoe, biegłej zabójczyni shinobi z prowincji Iga, oraz Yasuke, potężnego samuraja z historycznej legendy.

Reklama

Wcielając się w Naoe i Yasuke, gracze mogą opanować dwa uzupełniające się style gry, przy czym każda postać ma własne ścieżki rozwoju, umiejętności, opcje broni i statystyki. Niezależnie od tego, czy gracze wykorzystają umiejętności skradania Naoe, czy też waleczność Yasuke, będą mieli wiele sposobów na podejście do celów. Dzięki Naoe doświadczą wyrafinowanej mechaniki infiltracji wykorzystującej światło, hałas, cienie i zmieniające się otoczenie, aby uniknąć wykrycia przez wrogów. Dzięki Yasuke będą mogli z brutalną precyzją walczyć z większymi grupami wrogów.

Gra pozwoli graczom eksplorować rozległy otwarty świat z różnorodnymi krajobrazami ewoluującymi pod wpływem pogody i pór roku.

Assassin's Creed Shadows - Ubisoft zapowiada wielkie zmiany

W tym niespokojnym okresie informacje są kluczowe i będą w centrum odnowionej mechaniki eksploracji. Gracze będą budować własną sieć szpiegowską, aby odkrywać nowe obszary i polować na cele. Sojusznicy z wysoce wyspecjalizowanymi umiejętnościami i zdolnościami mogą być również rekrutowani do pomocy podczas misji. Stworzenie własnej, konfigurowalnej kryjówki pozwoli graczom ulepszyć swoją sieć i wyszkolić nową załogę. Od budowy i układu bazy po dekoracje i akcesoria, gracze będą mogli stworzyć wyjątkowe miejsce, które będą mogli nazwać domem.

Assassin's Creed Shadow: Ceny i wersje gry

Reklama

Standardowa edycja gry będzie dostępna w cenie 79,99 €/69,99$ na platformach nowej generacji oraz 69,99 €/$ na PC i komputerach Mac z układem Apple Silicon za pośrednictwem Mac App Store. Ponadto fani, którzy zamówią Assassin's Creed Shadows w przedsprzedaży, otrzymają dodatkowe zadanie dla każdej zamówionej edycji. Zapowiedziano również edycje Gold, Ultimate i kolekcjonerską Assassin's Creed Shadows:

  • Edycja Gold zawierać będzie podstawową wersję gry, przepustkę sezonową (zawierającą bonusowe zadanie z dodatkową zawartością do odblokowania, a także dwa nadchodzące rozszerzenia) oraz 3-dniowy wczesny dostęp do gry.Edycja Ultimate będzie zawierać podstawową wersję gry, przepustkę sezonową, pakiet Ultimate i 3-dniowy wczesny dostęp do gry. Ultimate Pack będzie zawierał pakiet postaci Sekiryu (stroje Naoe i Yasuke, broń, ozdoby i wierzchowca), pakiet kryjówki Sekiryu, 5 punktów umiejętności oraz czerwony i czarny filtr do trybu fotograficznego.Edycja Kolekcjonerska będzie zawierać podstawową wersję gry, przepustkę sezonową, Ultimate Pack, zawartość fizyczną i 3-dniowy wczesny dostęp do gry. Zawartość fizyczna to Steelbook, mapa świata, figurka Naoe i Yasuke, naturalnej wielkości tsuba do katany Naoe, zwój Wall Creed, 84-stronicowy kolekcjonerski artbook i 2 litografie sumi-e.