W tym roku są dwa powody, by zmienić telewizor na nowszy model - pierwszy to Euro 2016 a drugi to igrzyska w Rio. Nic więc dziwnego, że ambasadorem LG, zachęcającym do kupna ekranów Super UHD został Jakub Błaszczykowski. Cieszę się z możliwości reprezentowania LG w Polsce, łączy nas ogromna pasja do tego co robimy na co dzień. Razem tworzymy zgrany zespół, w którym ja dam z siebie wszystko, aby dostarczyć ogromnych emocji na boisku, a LG zaprezentuje moje starania w doskonałym, mistrzowskim klimacie, na mistrzowskich telewizorach - powiedział piłkarz Borussii Dortmund i reprezentacji Polski.

Reklama
Materiały Prasowe

LG przygotowało aż 8 serii telewizorów SUPER UHD 4K i UHD 4K o różnej wielkości ekranu od 40” po 75” cali. Nowe modele zostały wyposażone w takie technologie, jak panel IPS Quantum 4K oraz funkcje HDR Super z technologią HDR Dolby Vision oraz HDR 10.Technologia 3D występować będzie jednak tylko w dwóch najwyższych liniach modelowych. Nie będzie też wygiętych ekranów.

Technologia HDR Super zastosowana w najwyższych modelach linii telewizorów LG Super UHD TV 4K dostosowuje jasność i pozwala na uzyskanie szerszej palety barw Jest to obecnie najwyższy standard technologii HDR dostępny na rynku zgodny z formatem Dolby Vision HDR. W odróżnieniu od innych technologii HDR, standard DOLBY VISION analizuje treści klatka po klatce dostosowując optymalne parametry wyświetlania na ekranie telewizora w czasie rzeczywistym. Standard ten został zaimplementowany w najnowszych seriach TV LG UH950, UH850 oraz UH770.

Materiały Prasowe

Jako jednak, że kanałów nadających sygnał telewizyjny z natywnym HDR nie ma jeszcze w ofercie kablówek, to LG wbudował w telewizory specjalny konwerter, przekształcający standardowy obraz na HDR.

Matryce LG wzbogacono też szereg rozwiązań podwyższających jakość odwzorowania barw. Pierwszą z nich jest technologia ColorPrime Plus, która poszerza paletę, umożliwiając uzyskanie żywego, bardziej realistycznego obrazu o większej głębi.

Kolejna technologia - Billion Rich Colors, wykorzystując 10-bitowe przetwarzanie obrazu, pozwala wyświetlić na ekranach telewizorów LG Super UHD 4K ponad miliard różnych kolorów. Co więcej, jakość obrazu na panelu IPS Quantum 4K nie zależy od kąta patrzenia, dlatego obraz wygląda tak samo dobrze bez względu na to, które miejsce na kanapie zajmuje widz.

Topowe modele z linii UH950,UH850, czy UH770 wyposażono także w funkcje True Black Panel oraz Contrast Maximizer. Pierwsza z nich to autorska technologia LG, która redukuje refleksy i zwiększa kontrast, natomiast druga, dzięki wyraźnemu rozróżnieniu obiektów znajdujących się na pierwszym planie od tych w tle, pozwala uzyskać lepszą głębię obrazu.

Modele z linii Super UHD zostały wyposażone w system audio, zaprojektowany we współpracy z firmą Harman/Kardon. Mają też algorytm bezprzewodowej cyfrowej korekcji akustyki pomieszczenia, dzięki czemu dźwięk płynący z głośników telewizora nie jest zniekształcany przez otoczenie. Flagowe modele posiadają także dodatkowe funkcje takie jak algorytm HiFi Audio, bezprzewodowa synchronizacja dźwięku z innymi urządzeniami poprzez Bluetooth, czy Czysty głos III, który eliminuje dźwięki tła oraz uwydatnia mowę.

Reklama

Nowa wersja webOS 3.0 posiada nowe rozwiązania: Magic Zoom i Magic Mobile Connection. Pierwsza z nich pozwala powiększać słabo widoczne obiekty lub litery nawet o 500% bez pogarszania jakości obrazu. Druga, dzięki aplikacji LG Remote App daje możliwość podłączenia smartfona do telewizora bez konieczności konfigurowania skomplikowanych ustawień. Udoskonalono także pilot Magic remote.

Materiały Prasowe

Nowa linia telewizorów LG Super UHD TV 4K na 2016 obejmuje serie UH950, UH850 oraz UH770, zaś linia UHD TV 4K obejmuje serie: UH750, UH660, UH650, UH630, UH610) sukcesywnie wchodzi na rynek od połowy kwietnia i będzie dostępna w największych sieciach handlowych w całej Polsce.

Niestety tanio nie będzie. Najdroższy, 65-calowy model serii 950 kosztuje 13 tys. złotych. Za ekran 55-calowy musimy zapłacić 9 tysięcy złotych. Najtańszy model - 49UH7707, o przekątnej 49 cali - wyceniono na 5,5 tysiąca złotych.