Pokazem mocy jest Huawei P20 Pro wyposażony w pierwszy na świecie aparat z trzema obiektywami, stworzony we współpracy z Leica. W robieniu lepszych zdjęć użytkownikom pomoże sztuczna inteligencja.
Richard Yu, Dyrektor Generalny Huawei Consumer Business Group z zapałem przekonywał zebrane w Grand Palais media, że dzięki telefonom serii P cały świat zarazi się pasją fotografii.

Reklama
dziennik.pl

Firma zaprezentowała również trzecią generację smartfona Porsche Design Huawei Mate RS, który, prócz identycznych jak w P20 Pro możliwości fotograficznych, ma także dwa czytniki linii papilarnych, jeden z tyłu urządzenia, a drugi w ekranie.

Aparat w P20 Pro składa się z obiektywu 40 Mpx, obiektywu monochromatycznego 20 Mpx oraz obiektywu 8 Mpx z teleobiektywem.
Dzięki przysłonom f/1,8, f/1,6 i f/2,4, zdjęcia mają być dobrej jakości nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Obiektyw firmy Leica umożliwia wykonywanie zdjęć z 5-krotnym zoomem hybrydowym bez utraty jakości.

Media

Huawei P20 wyposażony został w całkowicie nowy, podwójny aparat fotograficzny Leica, z matrycą 12Mpx, oraz z matrycą monochromatyczną 20Mpx. Dzięki takiemu połączeniu, możliwe ma być wykonywanie zdjęć znakomitej jakości nawet w bardzo trudnych warunkach.
Ponadto Huawei P20 i Huawei P20 Pro wyposażone zostały w 24Mpx aparat przedni z funkcją oświetlenia portretowego 3D oraz upiększania twarzy, wspomaganego przez sztuczną inteligencję.

Nowością w zaawansowanym systemie aparatów Huawei jest 4D Predictive Focus. W tym trybie aparat przewiduje kolejne ruchy poruszającego się obiektu i błyskawicznie dostosowuje punkt ostrości. Dzięki temu możliwe jest uchwycenie na zdjęciu nawet najdrobniejszych szczegółów. Nowością w Huawei P20 i P20 Pro jest również opcja kompozycji wspomagana przez sztuczną inteligencję. Na podstawie rozpoznanych scenariuszy i obiektów smartfon będzie sugerował, w jaki sposób najlepiej kadrować w danej sytuacji.

dziennik.pl

Urządzenia wyposażone są w wyświetlacze Huawei FullView. W P20 zastosowano ekran o rozdzielczości 5,8 cala, a w P20 Pro 6,1 cala. Ramki zostały maksymalnie zminimalizowane, a rogi elegancko zaokrąglone, aby smartfon pewnie leżał w dłoni.

Huawei P20 i P20 Pro, napędzane są przez Kirin 970 z systemem Android w wersji 8.1 oraz nakładkę EMUI 8.1. Gwarantuje to intuicyjną i bezproblemową obsługę. Bateria ma odpowiednio 3400 i 4000 mAh.

W smartfonach nie znajdziemy wyjścia słuchawkowego ani możliwości rozszerzenia pamięci kartą, której jednak na szczęście mamy sporo, bo 128 GB w P20 Pro i 64 w P20.

Ceny P20 Pro będzie kosztować 3499 zł, P20 2699 zł. Porsche Design Huawei Mate RS w droższej wersji z 512 GB pamięci wbudowanej, ma kosztować… ponad 2 tys euro.