Xiaomi zaprezentowało w czwartek swoje najnowsze urządzenia. Największe wrażenie robiły ceny, jakie przyjdzie za nie zapłacić. Zwłaszcza flagowy Mi9 jest bardzo korzystnie wyceniony - podczas gdy inne firmy liczą sobie już ponad 4 tys. zł za swoje najlepsze urządzenia, Xiaomi nie przekroczyło 2 tys. zł za najbogatszą wersję. Patrząc zaś na specyfikację, smartfon idzie z nimi łeb w łeb.

Reklama
dziennik.pl

Mi9 ma potrójny aparat AI, główny o rozdzielczości 48 mpx i obsługuję funkcję Super Pixel, drugi to 16-megapikselowy aparat szerokokątny, a trzeci z nich pełni funkcję teleobiektywu. Ta kombinacja pozwoliła uzyskać wynik 107 na DxOMark dając Mi9 tym samym drugi rezultat w rankingu światowym. Kamerka do selfie ma 20 mpx. Urządzenie zostało wyposażone w ekran Samsung AMOLED o przekątnej 6,39 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości 1080x2280. W wyświetlacz wtopiono czytnik linii papilarnych. Za wydajność telefonu odpowiada procesor Snapdragon 855. Mi9 ma baterię o pojemności 3300mAh i obsługuje szybkie ładowanie - do 70 proc. w ciągu zaledwie 30 minut, pełne w ciągu 60 minut. W połączeniu z nową, 20-watową wersją bezprzewodowej ładowarki Mi Wireless Charging Pad, Mi 9 można w pełni naładować w zaledwie 90 minut, czyli tak szybko, jak niektóre rozwiązania przewodowe. Mi 9 będzie dostępny w kolorach: czarnym Piano Black, niebieskim Ocean Blue i fioletowym Lavender Violet.

Redmi Note 7 to propozycja ze średniej półki z aspiracjami flagowymi i równie atrakcyjną ceną. Główny aparat ma rozdzielczość 48 mpx, co jest rzadkością w urządzeniach w tym przedziale cenowym. Telefon ma też pojemną baterię (4000 mAh) i niezły procesor (Snapdragon 660). Będzie dostępny od 25 marca br. w cenie 899 zł za wersję 4 GB RAM + 64 GB. Pozostałe wersje będą sprzedawane w późniejszym terminie.

dziennik.pl
dziennik.pl

Nowością jest też Mi Electric Scooter Pro, czyli nowsza wersja hulajnogi, o której pisaliśmy tu. W porównaniu do poprzedniczki ma wyświetlacz, który oferuje różne funkcje, m.in. wyświetla informacje o aktualnej prędkości, konieczności odwiedzin serwisu czy połączeniu Bluetooth. Urządzenie pozwala na przejechanie do 45 kilometrów na jednym ładowaniu, a pojemność akumulatora to 464 Wh. Waga pojazdu to 14,2 kg, a silnik ma moc 300W. Urządzenie może rozwijać maksymalną prędkość 25 km/h. Mi Electric Scooter dostępna będzie w salonach Mi Store od końca kwietnia w cenie 2199 zł.

dziennik.pl