Huawei, ZTE, Hikvision, Dahua i Hytera dostały całkowity zakaz sprzedaży swojego sprzętu na terenie USA - pisze Bloomberg. FCC chce chronić nasze narodowe bezpieczeństwo, zapewniając, że sprzęt pochodzący z firm niegodnych zaufania nie może być używany w naszym państwie"- tłumaczy rzeczniczka Komisji ds. Łączności, Jessica Rosenworcel. Nowe zasady są ważnym elementem ochrony Amerykanów przed zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego. Jak donosi Bloomberg, komisja decyzję podjęła jednogłośnie - "za" głosowali zarówno Demokraci, jak i Republikanie. FCC zastanawia się też, czy nie cofnąć autoryzacji dla już używanego sprzętu.

Reklama

Rzeczy, które zaczęły się za Trumpa teraz są kontynuowane - tłumaczy Bloombergowi ekspert z American Enterprise Institute, Klon Kitchen. Administracja Bidena przykręca śrubę tym firmom, bo stopień zagrożenia się nie zmienia.

Reakcja Chińczyków

Reklama

Hikvision napisała w odpowiedzi na pytania bloomberga, że jej produkty nie stanowią zagrożenia dla USA i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla decyzji FCC. Firma twierdzi, że działania komisji będą zagrożeniem dla władz, małych firm i obywateli, którzy nie będą mogli być chronieni przy użyciu kamer bezpieczeństwa tej firmy. Pozostałe firmy odmówiły komentarza. Bloomberg dodaje, że właśnie Hikvision i Dahua najbardziej ucierpią na zakazie, ponieważ ich kamery są wykorzystywane przez rządowe agencje do monitorowania swoich instalacji. Do tego policja i inne służby używają także radiotelefonów firmy Hytera.

Dlatego, jak tłumaczy Conor Healy z firmy badawczej IPVM, działania FCC to "wyrok śmierci" dla działań tych firm w USA. Jednocześnie też dodaje, że ucierpi na tym wielu sprzedawców, którzy zostaną z magazynami pełnych sprzętu, którego nie będą mogli sprzedać.