Safari z soundbarem. Oto ZF9 od Sony18 czerwca 2018Sony przedstawia nowy soundbar, który naprawdę potrafi wstrząsnąć pomieszczeniem. Japońskiemu koncernowi udało się też rozwiązać największą bolączkę tego typu urządzeń.
Huawei P20 kontra Honor 10. Pojedynek flagowców wagi lekkiej [TESTUJEMY]18 czerwca 2018Taki sam procesor, podobna specyfikacja, różne aparaty fotograficzne (choć oba wspomagane sztuczną inteligencją), różnica w cenie wynosząca około 850 zł na korzyść Honora. Nic dziwnego, że w głowach wielu osób pojawia się myśl – po co przepłacać?
SMS-y wyślesz z komputera. Nowa funkcja Google20 czerwca 2018SMS-y z naszej karty SIM da się wysłać wreszcie z komputera, czy nawet z iPada. Wystarczy tylko mieć telefon z Androidem. Oto, jak skorzystać z tego ułatwienia.
Apple Pay już w Polsce. Oto banki, które oferują tę usługę klientom20 czerwca 2018Posiadacze sprzętu firmy Apple nie będą już z zazdrością patrzec na właścicieli komórek z Androidem, którzy nie muszą już nosć portfeli. Usługa Apple Pay, która pozwala płacić telefonem albo zegarkiem, jest już w Polsce, a skorzystać z niego mogą klienci ośmiu banków.
Nowy cel cyberprzestępców - bateria w smartfonie. Ten atak jest jednak bardzo skomplikowany25 czerwca 2018Bateria w smartfonie może zdradzić hakerom, co użytkownik czytał na ekranie telefonu, bądź wpisywał z użyciem jego klawiatury. Zdaniem niezależnego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa dr Łukasza Olejnika nowa podatność to szczególnie niebezpieczny wektor ataku.
Zawaliła się ściana zabytkowej kamienicy w Warszawie. Ratusz zdecydował o pilnej odbudowie27 czerwca 2018Warszawski ratusz zdecydował o pilnej odbudowie kamienicy przy Poznańskiej 21 - poinformował PAP stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki. O szybki remont zaapelowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Publiczne WiFi będą dużo bezpieczniejsze. Nadchodzi WPA326 czerwca 2018Coraz więcej mamy urzadzeń internetu rzeczy, a publiczne WiFi dostępne jest niemal wszędzie. Do tej pory jednak, najwyższy standard bezpieczeństwa - WPA2 - wcale nie utrudniał życia hakerom. Teraz opracowano jego następcę, który ma sprawić, że wreszcie nie trzeba będzie się bać otwartych sieci bezprzewodowych.
Asus Zenfone 5, czyli bogactwo czasem może zaszkodzić [TESTUJEMY]02 lipca 2018Najnowsze dziecko Asusa to bardzo dobry smartfon ze średniej półki, który na swoje nieszczęście jest porównywany do telefonów flagowych. I trudno mu z tych porównań wyjść obronną ręką.
View2 i View2 Pro. Wiko prezentuje dwa nowe smartfony z serii View27 czerwca 2018Francuska firma, obecna na polskim rynku już od kilku lat, usiłuje zdobyć zaufanie klientów nowocześnie wyglądającymi smartfonami z dobrą specyfikacją, które są rozsądnie wycenione.
Nowa wpadka Samsunga. Najnowsze modele smartfonów wysyłają zdjęcia losowo wybranym ludziom03 lipca 2018Samsung zalicza kolejną, poważną wpadkę wizerunkową. Okazuje się, że najnowsze smartfony tej firmy rozsyłają - bez zgody użytkownika - zdjęcia do losowo wybranych osób z książki telefonicznej.
Razer Phone, czyli telefon tylko dla nielicznych graczy04 lipca 2018Firma Razer postanowiła ugryźć kawałek tortu mobilnej rozgrywki i stworzyć „gamingowy smartfon”. O ile część graczy może być zadowolona, o tyle ludzie, którzy uruchamiają tylko Candy Crush, czy inne tego typu gry, a patrzą bardziej na jakość aparatu czy design, poczują się rozczarowani.
Słuchawki bezprzewodowe, które nie zrujnują kieszeni. Oto Optoma NuForce BE206 lipca 2018Coraz więcej producentów telefonów rezygnuje z gniazda słuchawkowego, jedynym wyjściem stają się więc słuchawki bezprzewodowe. Jednym z takich rozwiązań jest zestaw NuForce BE2 od firmy Optoma.
Motorola Moto G6 Plus, czyli rozsądnie wydane pieniądze [TESTUJEMY]10 lipca 2018Motorola osiągnęła mistrzostwo w oferowaniu bardzo dobrych smartfonów w przystępnych cenach. Moto G6 Plus jest tego doskonałym przykładem.
Google i Facebook zapłacą w Polsce podatki? KE dostała nowy oręż w sporze z USA11 lipca 2018Orzeczenie Sądu Najwyższego USA może wpłynąć na sposób opodatkowania technologicznych firm w Europie i będzie argumentem w sporze ze Stanami.
Dronem na wakacje? "Brak pilota w kabinie byłby przerażający" WIDEO13 lipca 2018Drony to coraz powszechniejszy widok na naszym niebie. Jaka czeka je przyszłość? O tym rozmawiamy z Kacprem Budnikiem z firmy BZB UAS, która zajmuje się budową bezzałogowych systemów latających.
Netflix na Twoje wakacje spakuje się sam!11 lipca 2018Ponad 60% subskrybentów Netflix, używa aplikacji mobilnej przynajmniej raz w miesiącu. Wraz z rozpoczęciem wakacji i sezonu urlopowego, Netflix wprowadza nową, wygodną funkcję, która pozwoli cieszyć się ulubionymi treściami nie tylko we własnym salonie, ale także w trasie – a wszystko to bez dodatkowych kosztów i utraty pakietu danych.
System Rejestrów Państwowych był w czerwcu celem cyberataków "na wielką skalę"17 lipca 2018System, od działania którego zależy praca urzędów, był w czerwcu celem cyberataków "na wielką skalę" – dowiedział się DGP. To nie jest jedyny problem z informatycznymi rejestrami.
Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę o naruszenie prawa19 lipca 2018Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.
Rząd PiS zamierza cenzurować internet, powstanie "centralny rejestr". Polityk: Zgłoszę poprawkę ws. porno17 lipca 2018Ministrowie finansów, infrastruktury, zdrowia i cyfryzacji. Prezes UOKiK, szefowie KNF i sanepidu będą mogli zablokować Polakom dostęp do stron WWW. Oczywiście w trosce o praworządność.
Fala krytyki po wypowiedzi Zuckerberga, że Facebook nie będzie usuwał treści negujących Holokaust19 lipca 2018Szef Facebooka Mark Zuckerberg powiedział w wywiadzie dla portalu Recode, że jakkolwiek uznaje za "głęboko obraźliwe" zaprzeczanie Holokaustowi, nie uważa jednak, iż takie treści powinny być zakazane na Facebooku.