Microsoft pokazywał na konferencji Build, nowe funkcje Windows 10 zarówno na tradycyjnych pecetach, jak i urządzeniach mobilnych. Pierwszą z nowości jest projekt o nazwie Continuum. Pozwala on zamienić smartfona w komputer. Wystarczy podłączyć telefon do monitora i do bezprzewodowej klawiatury, a aplikacje będą bez problemu działać na dużym ekranie. Jako, że smartfony z Windows Phone mają zainstalowany pełen pakiet Office, będzie można więc pracować na nim tak, jak na laptopie. Jedynym problemem jest kwestia ładowania komórki - ma ją rozwiązać port USB 3.1 typ C, który pozwoli monitorowi uzupełniać stan akumulatora.

Reklama

Drugim elementem strategii dla Windows jest możliwość łatwego przeniesienia aplikacji z iOS i Androida. I to zarówno na desktopie, jak i w wersji mobilnej systemu. Zdaniem programistów koncernu, by tego dokonać, nie trzeba będzie przerabiać całego kodu programu, a jedynie użyć specjalnego automatu w Visual Studio.

Wiadomo też, jak nazywać się będzie następca Internet Explorera - Microsoft nie zdecydował się zostawić testowej nazwy "Spartan", nawiązującej do bohatera serii Halo. Od premiery Windows 10, przeglądarką będzie "Edge".

ZOBACZ TAKŻE: System operacyjny za darmo, wirtualny asystent... Oficjalna prezentacja Windows 10>>>