Po krążących od kilku dni pogłoskach dotyczących prac nad nowym komputerem z dotykowym interfacem Microsoft postanowił nieco ostudzić emocje. "Projekt Microsoft Research o nazwie Second Light nie jest kolejną wersją Microsoft Surface" - oświadczył na oficjalnym blou Eric Havir, manager ds. komunikacji Microsoft Surface.

Havir wyjaśnia dalej, że Second Light to jedynie kolejny przykład wykorzystania jednej z wielu możliwości systemu Microsoft Surface. Ponadto, jak pisze menedżer, Microsoft nie ma w tej chwili żadnych planów dotyczących budowy komputerów Surface drugiej generacji, a zamiast tego koncentruje się na marketingu oryginalnej wersji wśród komerycjnych odbiorców w USA i Kanadzie.

Firma zasugerowała jednak, że myśli o produkcji Surface z większymi wyświetlaczami, o przekątnej dochodzącej do 60 cali. “Rozważamy model z 46-calowym wyświetlaczem, który uzupełniłby istniejącą 30-calową wersję urządzenia“ - powiedział Matt Champagne, dyrektor ds. zarządzania produktami Surface w Microsofcie.

Czym zatem jest Second Light? To system wyświetlania obrazów bazujący na dwóch projektorach, umieszczonych pod interaktywnym blatem Surface’a. Każdy z projektorów wyświetla inny obraz. Na stole Surface’a widoczny jest tylko jeden z nich. By dostrzec drugi, nad ekranem komputera trzeba położyć np. arkusz przezroczystej folii.

p