Premiera telewizorów OLED z technologią kropki kwantowej odbyła się w maju 2022 roku. W zaskakująco szybkim tempie telewizory te zyskały bardzo dużą popularność, tym samym wyprzedzając konkurencyjne firmy, które podobne modele miały znacznie dłużej w swojej ofercie. W 2023 roku seria telewizorów OLED stała się jeszcze bogatsza i obecnie obejmuje modele: S90C, S92C i S95C w rozmiarach przekątnych od 55” do 77"

Reklama

Dane o sprzedaży telewizorów OLED w Polsce

Według danych firmy Samsung telewizory OLED w Polsce w 2023 roku zostały liderem w swojej kategorii pod względem wartości sprzedanych telewizorów i osiągnęły 31 proc. udziału w rynku. Najchętniej kupowano duże i bardzo duże telewizory Samsung OLED o przekątnej 65 i 77 cali, które stanowiły 57 proc. sprzedaży ilościowo. Najlepszym miesiącem był grudzień, kiedy to blisko 40 proc. sprzedanych modeli OLED stanowiły produkty firmy Samsung pod względem wartości i ilości.

Reklama

Cztery nowe modele

W tym roku Samsung szykuje jeszcze większą ofensywę na rynku OLED, bo przygotował cztery nowe modele, które już wkrótce pojawią się w sprzedaży.