Apple szykuje prezent na Dzień Kobiet - informuje Bloomberg. Według portalu, to tego dnia koncern ma przedstawić nowy model taniego iPhone'a SE. O ile pod maską znajdzie się modem 5G, lepszy procesor i aparat, oo tyle design ma pozostać taki sam. Nowa wersja będzie więc wyglądała, jak pisze Bloomberg, jak smartfon wypuszczony w 2020. To nie koniec nowości. Apple ma też zaprezentować odświeżone modele iPadów i komputerów Mac. Premiera, ze względu na epidemię, ma być całkowicie online.

Reklama

W marcu zobaczymy też nową wersję iOS

Z nowości pojawi się też wreszcie to na co użytkownicy telefonów z jabłkiem w logo czekają od początku pandemii. Nowa wersja iOS pozwoli, jak twierdzi Bloomberg, rozpoznawać twarz użytkownika w maseczce. Dostaniemy też możliwość używania jednej fizycznej klawiatury na wielu komputerach czy tabletach firmy.

Zdaniem analityków Bloomberga, to początek ofensywy koncernu, który już w ostatnim kwartale mijającego roku miał rekordowe zyski, znacznie przekraczające przewidywania ludzi z Wall Street. Jesienią zobaczymy przecież nowe flagowe smartfony, zegarki oraz laptopy i komputery stacjonarne.

Reklama