Nowa odsłona Czarnej Wdowy Razera. Klawiatura tylko dla bogatych graczy [RECENZJA]
1 Klawiatura ma klasyczny design, z podświetleniem LED RGB. Dodatkowym elementem jest pięć klawiszy, przeznaczonych na funkcje makro. Nie ma za to osobnych przycisków multimedialnych. Mamy wbudowany też port USB 2.0 oraz gniazdo słuchawkowe.
Media
2 Sercem klawiatury są przełączniki mechaniczne, zaprojektowane przez Razera. Zielone przypominają MX Blue - są głośne, ze słyszalnym klikiem w momencie aktywacji, z kolei żółte działają cicho i lekko. Każdy przełącznik ma własną diodę, więc oświetlenie klawiatury możemy ustawić tak, jak chcemy.
Media
3 Jak się pisze na BlackWidow v2? Do testów miałem wersję z zielonymi przełącznikami, wprost idealną do długiego pisania. Klawisze mają odpowiedni skok, z kolei ergonomia jest na tyle dobra, że palce nie męczą się nawet po kilku godzinach grania.
Media
4 Trzeba tylko pamiętać, że zielone przełączniki bardziej nadają się do MMO, czy strategii niż do sieciowych FPS-ów, w których czas reakcji jest niezwykle ważny i liczy się każda milisekunda. Do tego są one niezwykle głośne i mogą przeszkadzać reszcie domowników - zwłaszcza, jeśli mieszka się w małym mieszkaniu.
Media
5 Oprogramowanie Razera jest intuicyjne i proste w obsłudze - możemy w nim ustawić kolory podświetlenia, dodać makra, cz też włączyć specjalny tryb gier - wyłączający klawisz Windows czy skróty klawiszowe systemu operacyjnego.
Media
6 Klawiatura nie jest jednak pozbawiona wad. Są one drobne, jednak irytujące. Po pierwsze, na przyciskach numerycznych podświetlone są tylko cyfry - specjalne znaki i symbole przycisków multimedialnych są po ciemku niewidoczne, co irytuje gdy chcemy zatrzymać odtwarzanie filmów, czy coś staramy się napisać. Drugim problemem jest magnetyczna podkładka pod nadgarstki. W przeciwieństwie do Ornaty, podkładka tylko przeszkadza i sprawia, że niewygodnie się na BlackWidow v2 pisze. Dużo lepiej i wygodniej jest, gdy ją odłączymy.
Media
7 Razer BlackWidow Chroma v2 jest udaną, choć nie pozbawioną drobnych problemów klawiaturą. Pisze się na niej bardzo wygodnie, a dzięki różnym rodzajom przełączników, można kupić wersję przeznaczoną do gier, w które gramy najczęściej. Niestety zaporą dla wielu graczy będzie jej cena - kosztuje około 800 złotych.
Media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję