Xperia™ S, pierwszy smartfon z nowej serii Xperia NXT, będącej nową generacją smartfonów Sony*, został zaprezentowany na konferencji prasowej Sony zapowiadającej targi CES w Las Vegas w 2012. Nowa Xperia S to smartfon z systemem Android o rewelacyjnych parametrach wizualnych, mający wysokiej rozdzielczości wyświetlacz Sony HD i kamerę 12MP, która rejestruje obrazy w zaledwie 1.5 sekundy od włączenia. Xperia S posiada również potężny procesor z podwójnym rdzeniem 1.5GH, przyspieszający pracę urządzenia.

Reklama

Xperia S w świecie Sony
Nowa Xperia S umożliwia konsumentom łatwe nawiązywanie łączności pomiędzy wieloma ekranami i bezproblemowe dzielenie się plikami na wybranym zależnie od sytuacji ekranie - telewizorze, smartfonie, laptopie czy tablecie. Konsumenci mogą przeglądać swoje ulubione treści bezpośrednio z Sony Entertainment Network podłączając smartfon Xperia S kablem HMDI do telewizora. Mogą też w trybie bezprzewodowym dzielić się zdjęciami - wystarczy zaledwie jedno dotknięcie. Xperia S to również technologia NFC (near field communication - komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu). Umożliwia ona dzielenie się plikami oraz korzystanie z ciągle rosnącej ilości aplikacji i usług NFC.

Największe i najlepsze wrażenia rozrywkowe od Sony
Xperia S oferuje dostęp do Sony Entertainment Network - najbogatszego katalogu rozrywki . Music Unlimited umożliwia dostęp do światowego katalogu zawierającego ponad 10 milionów utworów, podczas gdy Video Unlimited przedstawia najnowsze hity Hollywood i programy telewizyjne ze wszystkich najważniejszych wytwórni .
Xperia S ma również certyfikat PlayStation™ zapewniający najwyższej jakości gry na smartfon z dostępem do PlayStation® Store.

Rozpoznawalny design
Xperia S prezentuje nową linię projektową zwaną “Iconic Identity” (Ikoniczna Identyfikacja) . Design ten będzie stosowany w serii Xperia NXT tworząc prosty i wyrazisty wizerunek, który jest rozpoznawany w świecie. Przezroczysty element u podstawy formuje ikoniczną sylwetkę Xperia S, podkreślając jednocześnie linię ekranu. Dodatkowo element ten zapewnia wyjatkowy efekt wizualny poprzez podświetlenie oraz integruje w sobie elementy anteny.
Interfejs użytkownika został zmieniony i dopasowany do obecnego, minimalistycznego design’u sprzętu. Tło ekranu menu głównego zmieniono na bardziej kolorowy strumień który w pełni podkreśla jakość HD Reality Display oraz moc procesora z podwójnym rdzeniem.

Dostępność
Xperia S będzie dostępna już w pierwszym kwartale 2012. Początkowo korzystać będzie z platformy Android 2.3, natomiast już w drugim kwartale roku 2012 zostanie zaktualizowany do wersji Android 4.0

Najważniejsze cechy Xperia S
• 4.3 calowy ekran Reality z Mobile BRAVIA® Engine oraz rozdzielczość HD (1280 x 720); zarówno z przodu (720p) jak i z tyłu (1080p) umieszczono kamery nagrywające w HD.
• procesor 1.5GH o podwójnym rdzeniu umożliwiający szybkie przeglądanie i pobieranie plików, które mogą być przechowywane na wewnętrznej pamięci flash 32GB.
• tylna kamera 12MP z Sony Exmor R™ dla telefonów komórkowych z najszybszą przysłoną zdolną robić zdjęcia już po 1.5 sekundy od włączenia urządzenia.
• NFC (komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu) umożliwia korzystanie z rosnącej liczby aplikacji i usług NFC oraz SmartTagów Xperia.
• Udostępnianie plików w jakości HD przez DLNA, HDMI oraz użycie technologii BRAVIA Sync do sterowania Xperia S za pomocą pilota telewizyjnego, w przypadku podłączenia do telewizora, pozwala Xperia S zaoferować pełen zakres wrażeń w rozdzielczości full HD.