Jesteśmy tu, by zacząć nową epokę w historii komputerów. Windows 8 to krok milowy w ewolucji i rewolucji komputerowej - mówi na premierze Steven Sinofski z Microsoftu. Od tej chwili można przeprowadzić upgrade ze starszych wersji Windows na 8. Do tego otworzyliśmy sklep z aplikacjami, a także wprowadziliśmy na rynek Windows RT, przeznaczony na tablety - dodał Sinofsky.

Reklama

Windows 8 idealnie wykorzystuje ekran dotykowy. Interface produktu jest dopasowany tak, by praca na laptopach i komputerach z ekranem dotykowym była czystą przyjemnością - twierdzi ekspert Microsoftu. Dodaje, że dziś premierę mają nowe ultrabooki z ekranem dotykowym, a także tanie laptopy, których cena nie powinna przekroczyć 300 dolarów, a które są znacznie potężniejsze od tabletów.

Sinofski opisuje też nowy sklep - Windows Store. Twierdzi, że sklep z aplikacjami bije ilością programów konkurencję, a codziennie dodawane są nowe.

Kolejnym produktem, pokazywanym w Nowym Jorku jest system operacyjny dla tabletów - Windows RT. Ma on taki sam interface, jak jego desktopowy brat. Potrafi on uruchomić aplikacje, dostępne w Windows Store, choć o programach napisanych pod Windows 7 możemy tylko zapomnieć. Do komputerów i tabletów z Windows RT można też podłączyć praktycznie wszystkie komputerowe peryferia - od drukarek przez myszy i klawiatury.

Windows 8 oficjalnie ujrzał światło dzienne / dziennik.pl
Reklama

Praca z Windows 8 jest czystą zabawą - mówi Julie Larson-Green z Microsoftu, która pokazuje, jak Windows 8 działa w rzeczywistości, zarówno na desktopach, jak i na laptopach. Po zainstalowaniu systemu na komputerze, na którym wcześniej działał Windows 7, komputer uruchamia się szybciej i działa dłużej na baterii - dodaje Mike Angiulo z Microsoft. Nasi partnerzy przygotowali pełną ofertę komputerów - od hybryd laptopa z tabletami, przez notebooki, ultrabooki i komputery typu all-in-one - tłumaczy Larson-Green.

Zarówno Larson-Green, jak i Anguilo pokazują, jak instalować, odinstalowywać aplikacje i jakich używać - twierdzą, że to już koniec problemów z resztkami programów, które zaśmiecają rejestr systemu. Oczywiście nie wszystkie aplikacje będą darmowe - za większość z nich trzeba będzie zapłacić. W sklepie są programy dotyczące sportu, biznesu, wiadomości, podróży, czy zdrowia. Wszystkie działają zarówno na Windows 8, jak i na Windows RT - wyjaśnia Anguilo.

Reklama

Microsoft pokazał też swój własny tablet z klawiaturą - Surface. Czy będzie to prawdziwy iPad-killer? Zobaczymy.

Zaczęliśmy nową erę dla klientów i komputerów - mówi Steve Ballmer, szef Microsoftu. Kafelki, które zmieniają się w czasie rzeczywistym pokażą to, co najważniejsze u ludzi, na których ci zależy. Wystarczy się zalogować, a twój komputer ożyje - dodaje. Pecety z Windows 8 są najlepsze w historii komputerów - mówi. Najważniejsze, co się zmieniło z premierą Windows 8 to rola dotyku. Teraz obsługa gestami staje się tak samo ważna, jak używanie myszy i klawiatury - twierdzi Ballmer.

Nadchodzi też telefon, który pomoże wam w pracy. Ma dyspozycji te same elementy, co Windows 8 - nazywa się Windows Phone 8. Zobaczycie go już w poniedziałek - przypomniał Ballmer.

Premiera Windows 8 w Nowym Jorku / dziennik.pl
Szef koncernu zachwalał nowy produkt / dziennik.pl