Dwa nowe telefony chińskiej firmy – flagowy P30 Pro i jego mniejszy brat P30 przykuły uwagę technologicznych maniaków z całego świata. Podczas wtorkowej konferencji w Paryżu prezes Huaweia Richard Yu porównując możliwości fotograficzne najlepszych smartfonów na rynku nie szczędził złośliwości pod kierunkiem Samsunga i Appla. Ale też różnica w jakości zdjęć, zwłaszcza wykonywanych w słabych warunkach oświetleniowych, była wręcz porażająca.

Reklama
dziennik.pl

Wszystko za sprawą zamontowanego w modelu P30 Pro i stworzonego tradycyjnie już dla Huaweia we współpracy z firmą Leica, super czułego sensora. Wykorzystuje on zamiast tradycyjnych kolorów: czerwonego, zielonego i niebieskiego, czyli palety barw RGB, kolory czerwony, żółty i niebieski. Dzięki temu matryca potrafi zarejestrować o wiele więcej światła, co idealnie sprawdza się właśnie przy zdjęciach w złych warunkach czy w ciemności.
Huawei P30 Pro to także pierwszy na rynku telefon z peryskopowym zoomem, który umożliwia zbliżenie obiektu 5 razy przy użyciu zoomu optycznego,10 razy przy użyciu zoomu hybrydowego, lub 50 - przy użyciu zoomu cyfrowego.

dziennik.pl

Aparat główny w tym telefonie wykorzystuje obiektyw o rozdzielczości 40MP z przesłoną f/1.6 (w modelu P30 – f/1.8) oraz ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 20MP (w modelu P30 – 16 MP) z przesłoną f/2.2. Kolejnym jest teleobiektyw o rozdzielczości 8MP. Czwarty obiektyw w Huawei P30 Pro to ToF (z ang. Time of Flight), do obliczania odległości w przestrzeni kadru, co umożliwia uzyskanie jeszcze bardziej artystycznego efektu bokeh, czyli rozmyciu tła.

Reklama
dziennik.pl

Przedni aparat Huawei P30 i P30 Pro wyposażony jest w obiektyw o rozdzielczości 32MP z przesłoną f/2.0.

Huawei chwali się także poprawioną jakością nagrań wideo która ma zyskać dzięki udoskonalonej stabilizacji optycznej, elektronicznej i współpracy sztucznej inteligencji. Dodatkowo, peryskopowy SuperZoom ma pozwalać na niezwykłe zbliżenia.

Obydwa telefony napędza procesor Kirin 980. Huawei P30 Pro ma baterię o pojemności 4200 mAh, którą można naładować aż do 70 proc. zaledwie w 30 minut. Ładowanie 10-minutowe zapewnia 30 proc. baterii. Huawei P30 Pro ma też funkcję ładowania bezprzewodowego 15W, a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć za bezprzewodowy powerbank.
Huawei P30 ma baterię o pojemności 3650 mAh.

W Huawei P30 Pro zastosowano ekran OLED o przekątnej 6,5 cala, natomiast w Huawei P30 – ekran OLED o przekątnej 6,1 cala. Rozdzielczość ekranów w obu modelach to FullHD+. Oba mają niewielkiego notcha typu „łezka”, w którym znajduje się przedni aparat fotograficzny. Skaner odcisku palca zintegrowany jest z wyświetlaczem.

Reklama

Huawei P30 Pro (wersja 8+256G) dostępny jest w Polsce w czterech kolorach: opal, aurora niebieski i czarny, natomiast bursztynową wersję będzie można kupić tylko w sklepie Huawei Warszawa w Arkadii. Model Huawei P30 Pro w wersji 6+128G dostępny jest w trzech kolorach: opal, aurora niebieski i czarny - tak samo jak model P30.

Media
dziennik.pl
Ceny:
Huawei P30 Pro (wersja 8+256G): 4299 PLN
Huawei P30 Pro (wersja 6+128G): 3799 PLN
Huawei P30: 2999 PLN