Motorola najlepiej czuje się w średniej półce, oferując bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Dodatkowym atutem jest doskonałe oprogramowanie, pojawiają się też modele które nie tylko mają głośniki stereo czy ekran OLED ale również wodoszczelność na poziomie IP68 – czyli cechę zarezerwowaną raczej dla najdroższych, flagowych smartfonów. Firma próbuje też swoich sił w tej półce, zeszłoroczny model Edge 40 Pro jest doskonałym przykładem na to, że i tu mogłaby osiągnąć sukces.

Reklama

Specyfikacja z jednym minusem

Jak udało nam się ustalić, w tym roku firma pokaże w Polsce trzy modele Edge 50: Ultra, Pro i Neo. Na razie znane są szczegóły dotyczące modelu Pro, który już zadebiutował w Indiach a na dniach zobaczymy go również w Europie. W zeszłym roku model 40 Pro był najwydajniejszy, tym razem tę rolę będzie pełnić model Ultra, a Pro będzie bardzo dobrym średniakiem.

motorola Edge 50 Pro / dziennik.pl

Urządzenie może się pochwalić dużym, 6.7 calowym ekranem OLED z odświeżaniem 144 Hz, normą IP68, głośnikami stereo, aluminiową ramą, szybkim ładowaniem przewodowym (125W)i bezprzewodowym (50W) i baterią o pojemności 4500 mAh. Zestaw aparatów też jest bardzo dobry – mamy 50 MP aparat główny, 13 MP szerokokątny, 10 MP optyczny zoom 3x i 50 MP selfie.

W zeszłym roku Edge 40 Pro był napędzany najmocniejszym na rynku Snapdragonem 8 Gen 2. W tym roku w modelu Pro zagościł średniopółkowy Snapdragon 7 Gen 3. To wciąż mocny chip który z pewnością zapewni urządzeniu bardzo dobre działanie. Ale jednak jest on nieco słabszy niż zeszłoroczny układ – pracuje na poziomie Snapdragona 888 z 2021 r.

Co z tą ceną?

Pozostaje jeszcze cena. W Indiach wynosi ona, po przeliczeniu z rupii, około 400 euro za wersję 12/256. Tańsza jest wersja 8/256 która kosztuje około 355 euro.

Niestety o takich cenach europejscy klienci mogą tylko pomarzyć. Wg. przecieków na Starym Kontynencie oferowana będzie tylko jedna wersja pamięciowa – 12/256. I ma kosztować… 699 euro czyli 300 euro więcej niż w Indiach. W przeliczeniu na złotówki da to cenę w okolicach 3 tys. zł. Tymczasem zeszłoroczny, wciąż doskonały model Edge 40 Pro można teraz kupić za 3400 zł…

motorola Edge 40 Pro / dziennik.pl

źródło