Zestaw kina domowego Sonos to przerost formy nad treścią [RECENZJA]

| Aktualizacja:

Do redakcji przyjechał zestaw Sonos złożony z dwóch głośników One i soundbaru Beam. Czy zestaw, przypominający wyglądem urządzenia Apple, sprawdzi się jako kino domowe? Sprawdźmy.

wróć do artykułu
 • ~zbyhu
  (2019-06-02 08:37)
  Az dziw bierze, ze sa jeszcze w miare rzetelne recenzje, a nie tylko marketingowy belkot. Gratuluje.
 • ~didi
  (2019-06-16 12:02)
  Bardzo nierzetelna recenzja. System SONOS to nie tylko kino domowe ale system multiroom. Informacja o braku możliwości mocowania głośników jest nieprawdziwa. Wystarczy wejść na stronę SONOS i wybrać uchwyty lub stojaki. System umożliwia korzystanie z wielu serwisów muzycznych (kilka tysięcy internetowych stacji radiowych, Tidal, Spotyfy, YouTube music itp.), ma możliwość przesyłania muzyki z urządzeń mobilnych, odtwarzania muzyki z domowego serwera lub dysku sieciowego. Możliwa jest integracja systemu z Home Kit. Dla uzyskania najlepszego efektu dla kina domowego najlepszą konfiguracją jest Playbar, 2 x Play1 lub One i Sub. Następną nieprawdziwą informacją jest to, że ma coś wspólnego z Applem. Pracuje również z Androidem i MS Windowsem. We wszystkich tych panelach sterowania można układać swoje playlisty, wyszukiwać muzyki wg różnych kryteriów, programować czasy włączenia i wyłączenia i wiele innych. Oprogramowanie jest aktualizowane co jakiś czas. Wprowadzane są nowe funkcje i poprawiany panel sterowania. Podsumowując - SONOS to nie zestaw kina domowego a system multiroom, który można w domu budować w zależności od potrzeb i budżetu. Jest prosty do budowy jak klocki Lego. Rzeczywiście minusem może być cena ale tylko w przypadku jak się nie wie jak można go wykorzystać jak w przypadku autora tego artykułu.
 • ~music
  (2019-06-16 14:10)
  Zestaw przede wszystkim powinien wyglądać. Do słuchanie potrzebne jest pomieszczenie (wielkość, wytłumienie...) i najważniejsza rzecz - USZY - odbierające dźwięki w pełnym zakresie, dużo wolnego czasu i coś co się nazywa kulturą muzyczną Przeciętnemu słuchaczowi wystarczy bakelitowy stacjonarny telefon z tarczą z lat 50-tych. Ps. Sprawdziliśmy kolegę który uchodził za eksperta. Posiada sprzęt z najwyższej półki, w cenie dobrego samochodu (tzn powyżej 0,5 mln.) i średnie wykształcenie muzyczne. Niestety jak się okazało jego uszy przenosiły w paśmie 500 Hz - 8,7 kHz, na dodatek niezbyt równo. Zaznaczam, że wszyscy jesteśmy w wieku średnim.
 • ~Michał Gogulski
  (2019-06-05 15:51)
  Recenzja nie opisuje wszystkich cech głośników. Sonos to nie tylko zestaw do kina domowego ale przede wszystkim sposób na słuchanie radia internetowego z najlepszą wyszukiwarką (TuneIn) oraz możliwość słuchania wszystkich istniejących na świecie serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music, jest ich 61. Nie ma na świecie innych urządzeń, które miałyby takie możliwości. Swoją drogą, gdyby recenzent chwilę poszukał, znalazłby bez problemu uchwyty ścienne do One w cenie 99 zł za parę.

Może zainteresować Cię też: