Koniec z zaklejaniem kamery laptopów taśmą. Producenci wreszcie poszli po rozum do głowy

| Aktualizacja:

Do tej pory, by ochronić się przed hakerami, którzy mogliby przejąć kontrolę nad kamerą laptopa trzeba było użyć taśmy. Teraz to się zmieni, bo producenci ułatwią nam zachowanie naszej prywatności.

wróć do artykułu
  • ~DD
    (2018-02-08 08:57)
    Czy są dane w jaki sposób rejestracja pre-paidów spowodowała zwiększenie wykrywalności przestępstw? Nie mówię tu o kulsonach którzy wyłapywali kobiety aby nie przeszkadzały "patryjotom" nosić sztandary typu "Biała Polska" itp.
  • ~ifr
    (2018-02-07 22:15)
    taśma może się odkleić ,lepiej młotkiem i małym gwoździkiem stłuc obiektyw kamerki
  • ~loki
    (2018-02-07 21:25)
    prosty patent - dziurkaczem wyciac kolko na kartce samoprzylepnej i nakleic na oko kamery. pasuje idealnie i nie szpeci
  • ~PPP
    (2018-02-08 09:50)
    Ludzie to idioci. Nawet Orwell nie przewidział tego jak bardzo, ale był na dobrym tropie.
  • ~Steve
    (2018-02-08 15:21)
    To rewolucyjne rozwiazanie na miarę wynalezienia koła.
  • ~ula-informatyk
    (2018-02-07 19:43)
    Piszecie głupoty. Może szef FBI powinien obawiać się kamerki. Normalny użytkownik nie co się bać. Dobry haker go nigdy nie zaatakuje a słaby nie ma szans.
  • ~BigBrother
    (2018-02-07 20:59)
    a ja się zastanawiam jak sobie zrobić twardy wyłącznik wifi, bo nie używam, a bardzo spowalnia sprzęt i zawsze sam się włącza.Kamerkę to mozna odłączyć lub zlikwidować, z wifi nie tak łatwo.
  • ~Pr0boszcz
    (2018-02-08 14:34)
    Trochę mało dociekliwie chyba z "Czekamy aż śladem HP i Lenovo pójdą inni producenci." ? Mam Asusa 1215N - komputer z 2010 roku i też ma przesuwane zakrycie kamerki.
  • ~Obserwator najstarszy
    (2018-02-08 22:10)
    Ja taką zasłonkę mam już w Asusie od 2011 roku. A tutaj zupełnie jak w tym kawale: Kto wynalazł rower? - rusek u niemca na strychu ha, ha, ha, ha !!!
  • ~tyle w temacie
    (2018-02-11 16:43)
    Najprościej odpisać kabelek, który jest pod przednią osłoną ekranu i w ten sposób odłączamy kamerę i mikrofon.
  • ~maly gosc
    (2018-03-14 01:38)
    no dobea kamerka bedzie zakryta. a mikrofon w kam ? dalej bedzie wszystko slychac
  • ~Etylowy 50%
    (2018-02-10 00:48)
    dlaczego koniec? Ja zajmuję się często czyszczeniem obiektywów i luster i na YouTube jest film o czyszczeniu obiektywu taśmą samoprzylepną(coś jak pakowa przezroczysta, firmy 3 M się sprawdza, ale to nie przesądza).To mit, szkło 9H się rysuje z czasem od byle czego, obiektyw zatłuszczony palcem nie zrobi zdjecia, szczególnie w świetle. Taśma to dobre.Etui też czasem zasłania.
  • ~malarz-tapeciarz
    (2018-02-14 12:35)
    a nie prosciej zamalowac?

Może zainteresować Cię też: